Liga włoska - 28. kolejka Serie C: Catanzaro 2011 - Urbs Reggina 0-1 (0-0)

26 lutego na Stadio Nicola Ceravolo odbyło się spotkanie 28. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Catanzaro 2011 i Urbs Reggina. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Urbs Reggina 1-0. Starcie obejrzało 6 678 widzów.

28. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-26 20:45 | Stadion: Stadio Nicola Ceravolo | Widzów: 6678 | Arbiter: M. Marcenaro
Catanzaro Calcio 2011
Urbs Sportiva Reggina 1914
0
1
R. Rivas 61'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Urbs Reggina wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Urbs Reggina wyszła w zmienionym składzie, za Matteo Rubina wszedł Daniele Liotti. W 54. minucie Dimitris Sounas został zastąpiony przez Mattiego Lunda.

Kibice Urbs Reggina nie mogli już doczekać się wprowadzenia Abdou Doumbię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić German Denis. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola. W 60. minucie w zespole Catanzaro 2011 doszło do zmiany. Massimiliano Carlini wszedł za Mamadou Kanoute'a.

Jedyną bramkę meczu zdobył Rigoberto Rivas dla drużyny Urbs Reggina. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 67. minucie Andrea Bianchimano został zmieniony przez Matteo Di Piazzę, a za Sergia Contessę wszedł na boisko Álvaro, co miało wzmocnić jedenastkę Catanzaro 2011. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Reginalda na Manuela Sarao w 73. minucie oraz Francesca De Rosego na Alberta De Francesco w tej samej minucie.

Davide Bertoncini
70′ Sergio Contessa
German Gustavo Denis54′
60′ Mamadou Yaye Kanoute
Reginaldo Ferreira da Silva73′
67′ Andrea Bianchimano
Paolo Marchi
60′ Massimiliano Carlini
Gabriele Rolando
Gabriele Novello
Nicola Bellomo
70′ Álvaro Juliano Ongilio
Abdou Doumbia54′
67′ Matteo Di Piazza
Manuel Sarao73′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Catanzaro 2011, natomiast piłkarzom gości przyznał sześć.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Urbs Reggina w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Urbs Reggina będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Monopoli Calcio 1966. Tego samego dnia SSD Potenza Calcio będzie gościć drużynę Catanzaro 2011.