Liga włoska - 27. kolejka Serie C: US Pontedera - Alessandria 1912 0-1 (0-0)

23 lutego na Stadio Ettore Mannucci odbył się mecz 27. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami US Pontedera i Alessandria 1912. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Alessandria 1912 1-0. Na stadionie zasiadło 496 widzów.

27. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-23 15:00 | Stadion: Stadio Ettore Mannucci | Widzów: 496 | Arbiter: S. Kumara
US Pontedera 1912
US Alessandria Calcio 1912
0
1
R. Martignago 78'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć jedenastka US Pontedera wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 64. minucie w zespole Alessandria 1912 doszło do zmiany. Davide Di Quinzio wszedł za Riccarda Chiarella. W tej samej minucie Pietro Visconti został zmieniony przez Paola Ropola.

Na murawie, jak to często zdarzało się US Pontedera w tym sezonie, pojawił się Edoardo Pavan, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 73. minucie Francesca Mezzoniego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie w drużynie US Pontedera doszło do zmiany. Mariano Bernardini wszedł za Michele Bruzza. Chwilę później trener Alessandria 1912 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Alessandra Gazziego. Na boisko wszedł Federico Casarini, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Alessandria 1912 w 78. minucie spotkania, gdy Riccardo Martignago strzelił pierwszego gola. W 82. minucie boisko opuścili piłkarze Alessandria 1912: Fabio Castellano, Francisco Sartore, a na ich miejsce weszli Cazim Suljic, Riccardo Martignago.

Francesco Cosenza
64′ Pietro Visconti
Alberto Dossena
Gianluca Barba
Giuseppe Prestia
73′ Michele Bruzzo
Riccardo Chiarello64′
Andrea Caponi
Alessandro Gazzi75′
73′ Francesco Mezzoni
Giacomo Sciacca
73′ Edoardo Pavan
Federico Casarini75′
64′ Paolo Ropolo
Fabio Castellano82′
Matteo Salvi
Davide Di Quinzio64′
Lorenzo Bardini
Francisco Sartore82′
73′ Mariano Bernardini
Matteo Gerace
Jacopo Giuliani
Oussama M'Hamsi
Emanuele Offidani

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Alessandria 1912 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą środę zespół Alessandria 1912 będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Calcio Como. Tego samego dnia US Pistoiese 1921 będzie rywalem drużyny US Pontedera w meczu, który odbędzie się w Pistoi.