Liga włoska - 27. kolejka Serie C: Urbs Reggina - Paganese 1926 3-0 (0-0)

23 lutego na Stadio Oreste Granillo w Reggio Kalabrii odbyło się spotkanie 27. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Urbs Reggina i Paganese 1926. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Urbs Reggina 3-0. Na stadionie stawiło się 8 247 widzów.

27. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-23 15:00 | Stadion: Stadio Oreste Granillo | Widzów: 8247 | Arbiter: N. Marini
Urbs Sportiva Reggina 1914
Paganese Calcio 1926
3
0
G. Denis 49',86'
M. Rubin 51'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Urbs Reggina wygrał aż cztery razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko dwa.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Urbs Reggina rozpoczął w zmienionym składzie, za Rigoberta Rivasa wszedł German Denis.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Urbs Reggina w 49. minucie spotkania, gdy German Denis strzelił z karnego pierwszego gola. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Drużyna Paganese 1926 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 51. minucie wynik na 2-0 podwyższył Matteo Rubin.

W 54. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Matteo Perri z Paganese 1926 i musiał opuścić boisko. W 58. minucie Aniello Panariello został zmieniony przez Piersilvia Acamporę. W tej samej minucie trener Paganese 1926 postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Francesco Scarpa, a murawę opuścił Cristian Caccetta.

W 66. minucie boisko opuścili zawodnicy Paganese 1926: Giuseppe Guadagni, Thomas Alberti, a na ich miejsce weszli Calil, Abou Diop. Chwilę później trener Urbs Reggina postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Marca Rossiego. Na boisko wszedł Edoardo Blondett, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia German Denis po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-0.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Matteo Perri54′
68′ Marco Rossi
Edoardo Sbampato
 51′ 75′ Matteo Rubin
Mariano Stendardo
68′ Nicola Bellomo
Angelo Bonavolontà
Nicolò Bianchi
Fabrizio Massimo Bramati
Francesco De Rose
Cristian Caccetta58′
84′ Reginaldo Ferreira da Silva
Abou Diop66′
46′ Rigoberto Manuel Rivas Vindel
Caetano Prósperi Calil66′
Alessandro Farroni
Nicola Bovenzi
68′ Edoardo Blondett
Mattia Scevola81′
75′ Daniele Liotti
Simone Mattia
68′ Dimitris Sounas
Thomas Alberti66′
46′  49′ (k.), 86′ German Gustavo Denis
Adriano Cavucci
Abdou Doumbia
Antonino Musso
84′ Manuel Sarao
Francesco Scarpa58′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Paganese 1926, a zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę drużyna Paganese 1926 rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie US Avellino 1912. Tego samego dnia Catanzaro Calcio 2011 będzie gościć drużynę Urbs Reggina.