Liga włoska - 27. kolejka Serie C: Ravenna FC - US Triestina Calcio 0-1 (0-0)

23 lutego na Stadio Comunale Bruno Benelli w Rawennie odbył się mecz 27. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Revenna FC i US Triestina. Starcie zakończyło się zwycięstwem US Triestina 1-0. Na stadionie zasiadło 1 712 widzów.

27. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-23 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Bruno Benelli | Widzów: 1712 | Arbiter: E. Pashuku
Ravenna FC
US Triestina Calcio
0
1
G. Gomez 72'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków drużyna Revenna FC wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie Pablo Granoche został zmieniony przez Guida Gomeza. W tej samej minucie trener US Triestina postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Leonardo Gatto, a murawę opuścił Andrea Procaccio.

W 60. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Lorenzo Gavioli, Giuseppe Giovinco, a na ich miejsce weszli Salvatore Papa, Manuel Nocciolini.

Jedyną bramkę meczu zdobył Guido Gomez dla jedenastki US Triestina. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 73. minucie w drużynie US Triestina doszło do zmiany. Demetrio Steffè wszedł za Daniele Giorica. A kibice Revenna FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Simone Raffiniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Cristian Cauz. W 79. minucie Vincenzo Sarno został zmieniony przez Lorenza Laveronego, co miało wzmocnić jedenastkę US Triestina. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davide Grassiniego na Giacoma Nigrettiego oraz Michaela D'Erama na Filippa Lorę.

Davide Brivio
77′ Cristian Cauz
Giovanni Formiconi
80′ Davide Grassini
Francesco Lodi
60′ Salvatore Papa
Paulo Henrique Rolim de Genova
80′ Michael D'Eramo
Vincenzo Sarno79′
Benjamin Mokulu Tembe
Pablo Mariano Granoche Louro60′
60′ Manuel Nocciolini
Andrea Procaccio60′
Andrea Spurio
Kristjan Matošević
60′ Lorenzo Gavioli
Tommaso Rossi
80′ Filippo Lora
Francesco Cernuto
Carlo Martorelli
Federico Ermacora
Vincenzo Mustacciolo
Lorenzo Laverone79′
80′ Giacomo Nigretti
Andrea Signorini
Alfonso Selleri
Alberto Salata
60′ Giuseppe Giovinco
Demetrio Steffè73′
77′ Simone Raffini
Leonardo Davide Gatto60′

Guido Gomez60′  72′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Revenna FC, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna US Triestina w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą środę jedenastka US Triestina będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Reggio Audace FC. Tego samego dnia Calcio Padova Spa zagra z jedenastką Revenna FC na jej terenie.