Liga włoska - 27. kolejka Serie C: Modena FC - FC Südtirol 1-0 (1-0)

22 lutego na Stadio Alberto Braglia odbył się pojedynek 27. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Modena FC i FC Südtirol. Mecz zakończył się zwycięstwem Modena FC 1-0. Na stadionie stawiło się 6 129 widzów.

27. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-22 15:00 | Stadion: Stadio Alberto Braglia | Widzów: 6129 | Arbiter: F. Longo
Modena FC
FC Südtirol
1
0
A. Spagnoli 26'

Trener Modena FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 20. minucie na plac gry wszedł Gianluca Laurenti, a murawę opuścił Salvatore Pezzella.

Jedynego gola meczu strzelił Alberto Spagnoli dla drużyny Modena FC. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Modena FC.

Trener FC Südtirol postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Manuela Fischnallera. Na boisko wszedł Simone Mazzocchi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 69. minucie Nicolo Gigli zastąpił Alberta Alariego.

Między 69. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Modena FC: Carlo Ferrario, Alessandro Mattioli, Alberto Spagnoli, na ich miejsce weszli: Andrea Boscolo, Emanuele Politti, Nicola Stefanelli. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mirka Petrelli, Alessandra Fabbriego, Emanuele Gatta zajęli: Eljon Toci, Simone Davì, Matteo Gasperi. W drugiej połowie nie padły bramki.

Alessandro Fabbri81′
89′ Alessandro Mattioli
Emanuele Gatto81′
20′ Salvatore Pezzella
Fabian Tait
77′ Carlo Emanuele Ferrario
Manuel Fischnaller65′
 26′ 89′ Alberto Spagnoli
Julian Pircher
89′ Emanuele Politti
Alberto Alari69′
89′ Nicola Stefanelli
Simone Davì81′
Enrico Bearzotti
Niccolò Gabrieli
77′ Andrea Boscolo Papo
Hannes Fink
Lorenzo De Grazia
Matteo Gasperi81′
Monteiro Sodinha Diogo Felipe
Simone Mazzocchi65′
20′ Gianluca Laurenti
Eljon Toci69′
Tommaso Spaviero

Bruno Gomes de Oliveira Conceição

Simone Rossetti

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Zespół Modena FC dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższą środę jedenastka FC Südtirol rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie AC Feralpi Salo. Tego samego dnia ASD Arzignano Valchiampo zagra z jedenastką Modena FC na jej terenie.