Liga włoska - 27. kolejka Serie C: Casertana FC - US Vibonese Calcio 1-2 (1-0)

23 lutego na Stadio Comunale Alberto Pinto odbyło się spotkanie 27. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Casertana FC i US Vibonese. Starcie zakończyło się zwycięstwem US Vibonese 2-1. Na stadionie stawiło się 1 552 widzów.

27. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-23 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Alberto Pinto | Widzów: 1552 | Arbiter: M. Arace
I. Battista 79'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka US Vibonese wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Nieoczekiwanie piłkarze Casertana FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 36. minucie Luigi Castaldo dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Casertana FC.

Na murawie, jak to często zdarzało się US Vibonese w tym sezonie, pojawił się Mariano Del Col, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Errica Altobella. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Drugą połowę jedenastka US Vibonese rozpoczęła w zmienionym składzie, za Edoarda Rezziego, Fabia Tita, Franca Signorellego weszli Amir Mahrous, Giorgio Tumbarello, Mario Pugliese.

W 56. minucie w zespole Casertana FC doszło do zmiany. Antonio Zito wszedł za Salvatore Santora. W 62. minucie Michele Emmausso został zastąpiony przez Ignazia Battistę. W 63. minucie w drużynie Casertana FC doszło do zmiany. Vincenzo Ciriello wszedł za Pasquale Rainone'a.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Alex Redolfi.

W 71. minucie w jedenastce Casertana FC doszło do zmiany. Giacomo Lezzi wszedł za Petara Zivkova. W tej samej minucie trener Casertana FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Gioele Origlia, a murawę opuścił Ernesto Starita.

Niedługo później Ignazio Battista wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Vibonese, strzelając kolejnego gola w 79. minucie pojedynku. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Andrea Malberti
63′ Pasquale Rainone
Alex Redolfi  64′
71′ Petar Zivkov
Fabio Tito46′
Emanuele Adamo
Davide Petermann
Angelo D'Angelo
Edoardo Rezzi46′
56′ Salvatore Santoro
Franco Signorelli46′
Simone Tascone
Gabriele Bernardotto
 36′ Luigi Castaldo
Sergio Nicolás Bubas
71′ Ernesto Starita
Michele Emmausso62′
Diamante Crispino
Riccardo Mengoni
Giorgio Galluzzo
Mariano Fernando Del Col46′
63′ Vincenzo Ciriello
Amir Mahrous46′
Daniele Paparusso
Carmine Sgambati
Mohamed Laaribi
Alessandro Prezzabile
71′ Giacomo Lezzi
Mario Pugliese46′
Leonardo Longo
Giorgio Tumbarello46′
71′ Gioele Origlia
Ignazio Battista62′  79′
Mak Varešanović
Francesco Napolitano
56′ Antonio Zito

Gastón Ezequiel Corado

Mattia Matese

Zawodnicy Casertana FC obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna US Vibonese w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższą środę jedenastka Casertana FC rozegra kolejny mecz w Lentiniem. Jej rywalem będzie ASD Sicula Leonzio. Tego samego dnia Virtus Francavilla zagra z drużyną US Vibonese na jej terenie.