Reklama

Reklama

Liga włoska - 27. kolejka Serie C: Carrarese Calcio - ASDC Gozzano 3-0 (2-0)

W starciu 27. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 22 lutego, drużyna Carrarese Calcio zwyciężyła z Gozzano 3-0 (2-0). Mecz na Stadio dei Marmi w Carrarze obejrzało 1 174 widzów.

W  starciu 27. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 22 lutego, drużyna Carrarese Calcio zwyciężyła  z Gozzano  3-0 (2-0). Mecz na Stadio dei Marmi w Carrarze obejrzało 1 174 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Carrarese Calcio wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Carrarese Calcio w piątej minucie spotkania, gdy Elio Calderini zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Drużyna Gozzano ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Saveriano Infantino. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie.

Reklama

W 30. minucie Federico Valietti zastąpił Luigiego D'Ignazia. W 41. minucie w jedenastce Gozzano doszło do zmiany. Doudou Mangni wszedł za Matteo Momentègo. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Cassio Cardoselli wywołał eksplozję radości wśród kibiców Carrarese Calcio, strzelając kolejnego gola w 53. minucie meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na murawie, jak to często zdarzało się Gozzano w tym sezonie, pojawił się Francesco Rizzo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 59. minucie Nicola Palazzola. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Niedługo później trener Carrarese Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Daniel Agyei, a murawę opuścił Luigi D'Ignazio. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Carrarese Calcio wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości dokonał pięciu zmian.

Już w najbliższą środę jedenastka Gozzano rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie AC Renate. Tego samego dnia US Pergolettese 1932 będzie rywalem drużyny Carrarese Calcio w meczu, który odbędzie się w Cremie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL