Liga włoska - 27. kolejka Serie C: AZ Picerno - Bisceglie Calcio 1-0 (0-0)

23 lutego na Stadio Comunale Alfredo Viviani w Potenzy odbyło się spotkanie 27. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami AZ Picerno i Bisceglie Calcio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AZ Picerno 1-0. Mecz obejrzało 445 widzów.

27. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-23 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Alfredo Viviani | Widzów: 445 | Arbiter: D. Moriconi
AZ Picerno ASD
AS Bisceglie 1913 Don Uva APD
1
0
E. Santaniello 63'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Bisceglie Calcio wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Niestety w 56. minucie meczu Pasquale Pane bramkarz AZ Picerno z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Pietra Cavagnara - rezerwowego bramkarza zespołu.

Jedyną bramkę meczu dla AZ Picerno zdobył Emanuele Santaniello w 63. minucie. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Kibice Bisceglie Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Álvara Montera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Osariemen Ebagua. W 77. minucie Urban Žibert został zastąpiony przez Alberta Rafetraniainę. Między 77. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze AZ Picerno: Lorenzo Melli, Emanuele Santaniello, Emmanuele Esposito, na ich miejsce weszli: Emilio Vanacore, Giacomo Cecconi, Umberto Nappello. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alessandra Gatta, Leonarda Mastrippolita zajęli: Giuseppe Ungaro, Salvatore Longo.

Santaniello
56′ Pasquale Pane
Leonardo Mastrippolito77′
81′ Lorenzo Melli
Urban Žibert77′
81′ Emmanuele Esposito
Osariemen Giulio Ebagua69′
 63′ 81′ Emanuele Santaniello
Alessandro Gatto77′
56′ Pietro Cavagnaro
Mady Abonckelet Duc
81′ Emilio Vanacore
Salvatore Longo77′
81′ Giacomo Cecconi
Álvaro Montero Fernández69′
81′ Umberto Nappello
José Luis Sierra Cabrera
Domenico Ruggieri
Federico Tessadri

Zawodnicy AZ Picerno dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę drużyna AZ Picerno zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Calcio Catania. Tego samego dnia ADC Viterbese Castrense zagra z zespołem Bisceglie Calcio na jego terenie.