Liga włoska - 27. kolejka Serie B: Pordenone Calcio - SS Juve Stabia 2-1 (1-0)

W starciu 27. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 3 marca, drużyna Pordenone Calcio wygrała z SS Juve Stabia 2-1 (1-0). Mecz na Dacia Arena w Udine obejrzało 2 345 widzów.

F. Di Mariano 74'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 24. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom SS Juve Stabia i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Pordenone Calcio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Davide Gavazzi. Asystę zaliczył Andrea Gasbarro.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Pordenone Calcio.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Denisa Tonucciego z SS Juve Stabia, a w 55. minucie Davide Gavazziego z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Fabrizio Melara zastąpił Luigiego Canotta.

W tej samej minucie trener Pordenone Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Patrick Ciurria, a murawę opuścił Riccardo Bocalon. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Andrei Gasbarrowi, piłkarzowi gospodarzy. W 65. minucie w zespole SS Juve Stabia doszło do zmiany. Alfredo Bifulco wszedł za Alessandra Rossiego. W 74. minucie Francesco Di Mariano wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Brightowi Addaemu z drużyny gości. Po chwili trener SS Juve Stabia postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alessandra Mallama wszedł Luca Germoni, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka SS Juve Stabia nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 83. minucie wynik ustalił Luca Strizzolo. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Salvatore Burrai.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Pordenone Calcio doszło do zmiany. Davide Mazzocco wszedł za Davide Gavazziego. W doliczonej piątej minucie pojedynku sędzia ukarał kartką Lucę Germoniego, zawodnika SS Juve Stabia. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Magnus Troest
60′ Andrea Gasbarro
Roberto Vitiello
24′ Salvatore Burrai
Bright Christopher Addae76′
 32′ 55′ 86′ Davide Gavazzi
Giacomo Calò4′
Gianvito Misuraca
Alessandro Mallamo6′ 82′
Tommaso Pobega
Fabrizio Melara55′
55′ Riccardo Bocalon
Alessandro Rossi65′
 83′ Luca Strizzolo
Marcel Büchel
86′ Davide Mazzocco
Luigi Canotto55′
55′ Patrick Ciurria
Karamoko Cissé

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Pordenone Calcio, a zawodnikom gości pokazał pięć.

Zespół Pordenone Calcio w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Pordenone Calcio będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie AS Cittadella. Natomiast w niedzielę ASD Spezia Calcio 2008 zagra z drużyną SS Juve Stabia na jej terenie.