Liga włoska - 27. kolejka Serie B: FC Crotone - AC Pisa 1909 1-0 (0-0)

W starciu 27. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 3 marca, drużyna FC Crotone wygrała z AC Pisa 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Ezio Scida obejrzało 5 687 widzów.

27. kolejka Włochy - Serie B
2020-03-03 21:00 | Stadion: Stadio Ezio Scida | Widzów: 5687 | Arbiter: A. Prontera
FC Crotone
AC Pisa 1909
1
0
S. Nwankwo 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut drużyna AC Pisa zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FC Crotone była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 24. a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom AC Pisa i jedną drużynie przeciwnej.

W 57. minucie Luca Vido został zmieniony przez Francesca Lisiego. W 58. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Luce Marronemu, piłkarzowi gospodarzy.

Chwilę później trener FC Crotone postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Mattia Mustacchio, a murawę opuścił Antonio Mazzotta. W 62. minucie Kristiano Armenteros został zmieniony przez Juniora Messiasa, a za Giovanniego Crociatę wszedł na boisko Marko Janković, co miało wzmocnić drużynę FC Crotone. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreę Meroniego na Erosa Pisana oraz Marca Pinatę na Alessandra De Vitisa. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom AC Pisa: Danilowi Soddimowi w 77. i Simone Benedettiemu w 82. minucie.

W doliczonej drugiej minucie meczu arbiter wyrzucił z boiska Francesca Bellego z AC Pisa. Minutę później żółtą kartkę dostał Stefano Gori z zespołu gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W czwartej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Simeon Tochukwu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Mattia Mustacchio.

Dwie minuty później arbiter ukarał żółtą kartką Alessandra De Vitisa, piłkarza AC Pisa. W ósmej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Marius Marin osłabiając tym samym drużynę gości.

Simone Benedetti82′
58′ Luca Marrone
Antonio Aldo Caracciolo
61′ Antonio Mazzotta
Andrea Meroni35′ 64′
24′ Andrea Barberis
Marius Mihai Marin90′
Ahmed Benali
Marco Pinato78′
86′ Giovanni Crociata
Nicholas Siega26′
Salvatore Molina
Danilo Soddimo77′
62′ Kristiano Samuel Armenteros Nunez Mendoza Jansson
Michele Marconi
 90′ Simeon Tochukwu Nwankwo
Robert Gucher
61′ Mattia Mustacchio
Mattia Minesso
86′ Marko Janković
Marco Pompetti
62′ Junior Messias
Gaetano Masucci
Zak Ruggiero
Davide Moscardelli

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gości w pierwszej połowie, a w drugiej cztery żółte i dwie czerwone. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna FC Crotone zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie Venezia FC. Tego samego dnia AS Livorno Calcio zagra z zespołem AC Pisa na jego terenie.