Liga włoska - 27. kolejka Serie B: ASD Trapani Calcio - ACD Virtus Entella 4-1 (0-1)

W spotkaniu 27. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 3 marca, drużyna Trapani Calcio wygrała z Virtusem Entella 4-1 (0-1). Mecz na Stadio Polisportivo Provinciale obejrzało 3 941 widzów.

27. kolejka Włochy - Serie B
2020-03-03 21:00 | Stadion: Stadio Polisportivo Provinciale | Widzów: 3941 | Arbiter: G. Ayroldi
M. Coulibaly 23' (samob.)

Od pierwszych minut zespół Virtusu Entella zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Trapani Calcio była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Trapani Calcio Mamadou Coulibaly.

W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nikitę Continiego z Virtusu Entella, a w 42. minucie Stefana Pettinariego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Virtusu Entella.

Na drugą połowę zespół Trapani Calcio wyszedł w zmienionym składzie, za Mamadou Coulibalya wszedł Moses Odjer. Trener Trapani Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Felice Evacuo, a murawę opuścił Andrea Colpani. Felice Evacuo spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W 60. minucie za Lucę Nizzetta wszedł Andrea Settembrini.

Piłkarze Trapani Calcio otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Felice Evacuo. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Anthony Taugourdeau.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Virtusu Entella doszło do zmiany. Moutir Chajia wszedł za Andreę Schenettiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Trapani Calcio w 71. minucie spotkania, gdy Stefano Pettinari zdobył drugą bramkę. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Felice Evacuo.

W 73. minucie kartką został ukarany Moutir Chajia, piłkarz Virtusu Entella. Trener Virtusu Entella postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił obrońcę Marca Salę i na pole gry wprowadził napastnika Claudia Morrę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Zespół Virtusu Entella ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W samej końcówce meczu wynik na 3-1 podwyższył Anthony Taugourdeau. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W doliczonej pierwszej minucie starcia w zespole Trapani Calcio doszło do zmiany. Luigi Scaglia wszedł za Nicolę Dalmontego. Minutę później arbiter pokazał kartkę Tomaszowi Kupiszowi z jedenastki gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej czwartej minucie meczu wynik ustalił Luigi Scaglia. Asystę przy bramce zaliczył Stefano Pettinari.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Marco Sala86′
56′ Andrea Colpani
Luca Nizzetto60′
23′ (samob.) 46′ Mamadou Coulibaly
Andrea Paolucci
90′ Tomasz Kupisz
Andrea Schenetti70′
 89′ Anthony Michel Taugourdeau
Marco Toscano
 71′ 42′ Stefano Pettinari
Matteo Mancosu
90′ Nicola Dalmonte
Andrea Bruno
46′ Moses Odjer
Nicolò Buso
90′  90′ Luigi Alberto Scaglia
Manuel De Luca
56′  63′ Felice Evacuo
Claudio Morra86′
Filip Piszczek

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Virtusu Entella dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Już w najbliższą sobotę zespół Trapani Calcio będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Empoli FC. Natomiast w niedzielę Ascoli Picchio FC 1898 zagra z drużyną Virtusu Entella na jej terenie.