Liga włoska - 26. kolejka Serie C: US Vibonese - Viterbese Castrense 3-2 (2-0)

W pojedynku 26. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 16 lutego, drużyna US Vibonese wygrała z Viterbese Castrense 3-2 (2-0). Mecz na Stadio Luigi Razza w Vibo Valentii obejrzało 828 widzów.

26. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-16 14:30 | Stadion: Stadio Luigi Razza | Widzów: 828 | Arbiter: M. Giordano
Mamadou Tounkara 70'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna US Vibonese wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

W pierwszych minutach meczu to zawodnicy US Vibonese otworzyli wynik. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Gabriele Bernardotto. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 23. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Federico Baschirotto osłabiając tym samym drużynę gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Vibonese w 25. minucie spotkania, gdy Sergio Bubas strzelił z karnego drugiego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół US Vibonese rozpoczął w zmienionym składzie, za Aleksa Redolfiego wszedł Andrea Malberti. W 55. minucie Filippo Berardi został zmieniony przez Mariana Del Cola.

Kibice US Vibonese nie mogli już doczekać się wprowadzenia Michele Emmaussa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Gabriele Bernardotto. Posunięcie trenera było słuszne. Michele Emmaussa strzelił zwycięskiego gola w 88. minucie spotkania. Chwilę później trener Viterbese Castrense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Oliver Urso, a murawę opuścił Andrea Errico. W tej samej minucie w drużynie Viterbese Castrense doszło do zmiany. Marco Simonelli wszedł za Cristiana Bunina.

Trzeba było trochę poczekać, aby Stefano Negro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viterbese Castrense, zdobywając bramkę w 64. minucie spotkania.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 70. minucie gola wyrównującego strzelił Mamadou Tounkara.

Między 78. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze US Vibonese: Pietro Ciotti, Sergio Bubas, na ich miejsce weszli: Ignazio Battista, Leonardo Taurino. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Prince'a Besea, Marca Simonellego zajęli: Stefano Antezza, Edoardo Bianchi.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 88. minucie wynik ustalił Michele Emmausso.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Federico Baschirotto23′
78′ Pietro Ciotti
Francesco De Giorgi
46′ Alex Redolfi
Toni Markić
Fabio Tito
Stefano Negro  64′
55′ Filippo Berardi
Cristian Bunino55′
 11′ 55′ Gabriele Bernardotto
Salvatore Molinaro
 25′ (k.) 78′ Sergio Nicolás Bubas
Mamadou Tounkara  70′
Stefano Greco
Massimiliano Maraolo
55′ Mariano Fernando Del Col
Roberto Pini
Amir Mahrous
Edoardo Bianchi83′
46′ Andrea Malberti
Oliver Urso55′
78′ Ignazio Battista
Marco Simonelli55′ 83′
55′  88′ Michele Emmausso

Francesco Napolitano

78′ Leonardo Taurino

Zawodnicy Viterbese Castrense otrzymali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Drużyna US Vibonese w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.

23 lutego drużyna Viterbese Castrense rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie SSD Potenza Calcio. Tego samego dnia Casertana FC będzie gościć drużynę US Vibonese.