Liga włoska - 26. kolejka Serie C: US Triestina Calcio - Vis Pesaro 4-0 (2-0)

16 lutego na Stadio Nereo Rocco w Trieście odbyło się spotkanie 26. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami US Triestina i Visa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem US Triestina 4-0. Na stadionie zasiadło 5 053 widzów.

26. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-16 15:00 | Stadion: Stadio Nereo Rocco | Widzów: 5053 | Arbiter: F. Cosso
F. Lodi 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół US Triestina wygrał aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie bramkę zdobył Angelo Tartaglia.

Zespół Visa ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Vincenzo Sarno.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Visa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tomáša Malca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Andrea Tessiore. W 62. minucie w jedenastce US Triestina doszło do zmiany. Leonardo Gatto wszedł za Vincenza Sarna.

Po chwili trener US Triestina postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Demetrio Steffè, a murawę opuścił Daniele Giorico. W tej samej minucie Guido Gomez został zmieniony przez Pabla Granochego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Triestina w 88. minucie spotkania, gdy Pablo Granoche strzelił trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Triestina w 90. minucie spotkania, gdy Francesco Lodi zdobył z karnego czwartą bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Federico Serraiocco
82′ Davide Brivio
Tommaso Farabegoli
Giovanni Formiconi
Mattia Gennari
Alessandro Lambrughi
Valerio Nava
 4′ Angelo Tartaglia
Lorenzo Paoli
70′ Daniele Giorico
Alessandro Di Munno
 90′ (k.) Francesco Lodi
Yassine Ejjaki82′
Paulo Henrique Rolim de Genova
Alex Misin
 7′ 62′ Vincenzo Sarno
Andrea Tessiore59′
70′ Guido Gomez
Bismark Ngissah
82′ Andrea Procaccio
Axel Campeol
82′ Federico Ermacora
Stefano Botta
82′ Lorenzo Laverone
Alessandro Gabbani
Alberto Salata
Antonio Di Nardo
70′ Demetrio Steffè
João Cláudio Gomes Ricciulli
62′ Leonardo Davide Gatto
Tomáš Malec59′
70′  88′ Pablo Mariano Granoche Louro
Orazio Pannitteri82′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Visa w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Już w najbliższą sobotę drużyna Visa rozegra kolejny mecz w Fermo. Jej przeciwnikiem będzie Ferman. Natomiast 23 lutego Ravenna FC będzie gościć drużynę US Triestina.