Liga włoska - 26. kolejka Serie C: US Pontedera 1912 - AS Giana Erminio 0-2 (0-0)

W spotkaniu 26. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 16 lutego, jedenastka US Pontedera przegrała z AS Giana Erminio 0-2 (0-0). Mecz na Stadio Ettore Mannucci obejrzało 463 widzów.

26. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-16 17:30 | Stadion: Stadio Ettore Mannucci | Widzów: 463 | Arbiter: F. Giaccaglia
US Pontedera 1912
AS Giana Erminio
0
2
D. Pinto 51'
F. Perna 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna US Pontedera wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez zespół AS Giana Erminio w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie Daniele Pinto dał prowadzenie swojej drużynie.

W 58. minucie Jacopo Giuliani został zastąpiony przez Francesca Benassaiego. W tej samej minucie trener US Pontedera postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mariano Bernardini, a murawę opuścił Edoardo Pavan. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole AS Giana Erminio doszło do zmiany. Simone Greselin wszedł za Tommasa Bellazziniego.

Trener AS Giana Erminio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matteo Pedriniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Daniele Pinto. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugą bramkę. W 84. minucie w drużynie US Pontedera doszło do zmiany. Lorenzo Bardini wszedł za Francesca Mezzoniego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS Giana Erminio w 90. minucie spotkania, gdy Fabio Perna strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Riccardo Leoni
58′ Edoardo Pavan
Daniele Dalla Bona
58′ Jacopo Giuliani
Gianluca Piccoli
84′ Francesco Mezzoni
Ryan Patrick Nolan
58′ Francesco Benassai
Alessandro Corti
84′ Lorenzo Bardini
Simone Greselin72′
58′ Mariano Bernardini
Gabriele Raja
Niccolò Danieli
Matteo Cortesi
Emanuele Offidani
Gilles Duguet

Matteo Pedrini81′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom US Pontedera, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Drużyna US Pontedera w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą niedzielę zespół US Pontedera rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie US Alessandria Calcio 1912. Tego samego dnia Calcio Como zagra z zespołem AS Giana Erminio na jego terenie.