Liga włoska - 26. kolejka Serie C: UC AlbinoLeffe - Novara Calcio 1-0 (0-0)

16 lutego na Stadio Comunale w Gorgonzoli odbył się pojedynek 26. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami UC AlbionoLeffe i Novary Calcio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem UC AlbionoLeffe 1-0. Na stadionie zasiadło 842 widzów.

S. Cori 71'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów jedenastka UC AlbionoLeffe wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Novary Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Giammario Piscitella, a murawę opuścił Pablo González. W 67. minucie Diego Peralta został zmieniony przez Andreę Cisca.

A kibice UC AlbionoLeffe nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marca Nichettiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Gaël Genevier. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę.

Jedynego gola meczu strzelił Sasha Cori dla jedenastki UC AlbionoLeffe. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 75. minucie Tommaso Barbieri został zmieniony przez Lorenza Pinzautiego, co miało wzmocnić zespół Novary Calcio. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carmine Giorgionego na Romea Bertaniego w tej samej minucie oraz Lucę Petrungara na Alessandra Galeandra w tej samej minucie.

Tommaso Bianchi
69′ Gaël Genevier
Daniele Buzzegoli
75′ Carmine Giorgione
Nicolás Adrián Schiavi
86′ Luca Petrungaro
Mattia Bortolussi
 71′ Sasha Cori
Leon Baldi
75′ Romeo Bertani
Cesare Pogliano
Christian Calì
Riccardo Collodel
69′ Marco Emilio Nichetti
Giammario Piscitella56′
Alessandro Quaini
Andrea Cisco67′
86′ Alessandro Galeandro
Lorenzo Pinzauti75′
Mario Ravasio
Marco Zunno

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Novary Calcio pokazał dwie żółte.

Już w najbliższą sobotę drużyna UC AlbionoLeffe będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Robur Siena Srl. Natomiast 24 lutego FC Pro Vercelli Calcio będzie gościć zespół Novary Calcio.