Liga włoska - 26. kolejka Serie C: Ternana Calcio - Virtus Francavilla 0-2 (0-1)

W spotkaniu 26. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 16 lutego, zespół Ternana Calcio przegrał z Virtusem Francavilla 0-2 (0-1). Mecz na Stadio Libero Liberati w Terniem obejrzało 12 196 widzów.

26. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-16 17:30 | Stadion: Stadio Libero Liberati | Widzów: 12196 | Arbiter: M. Monaldi
Unicusano Ternana Calcio
Virtus Francavilla
0
2
F. Vázquez 18'
D. Marino 57'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Ternana Calcio.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Virtusu Francavilla w 18. minucie spotkania, gdy Federico Vázquez strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Virtusu Francavilla.

W 56. minucie Luca Verna został zmieniony przez Mattię Proiettiego.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Virtusu Francavilla, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie wynik ustalił Daniele Marino.

Na murawie, jak to często zdarzało się Ternana Calcio w tym sezonie, pojawił się Alessandro Celli, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 58. minucie Guida Marilunga. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Między 58. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ternana Calcio: Carlo Mammarella, Antonio Palumbo, Daniele Vantaggiato, na ich miejsce weszli: Jonathan Ferrante, Federico Furlan, Giuseppe Torromino. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andrei Risola, Federica Mastropietra, Antonina Galla zajęli: Alessandro Albertini, Manuele Castorani, Leonardo Nunzella. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Virtusu Francavilla postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Marco Marozzi, a murawę opuścił Federico Vázquez.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Virtusu Francavilla doszło do zmiany. Luca Sparandeo wszedł za Leonarda Di Cosmo. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Alessandro Caporale
58′ Carlo Mammarella
Antonino Gallo79′
Michele Russo
Daniele Marino  57′
Marino Defendi
Andrea Risolo72′
68′ Antonio Palumbo
Andrea Tiritiello
Luca Parodi
Leonardo Di Cosmo90′
56′ Luca Verna
Federico Mastropietro72′
58′ Guido Marilungo
Federico Zenuni
Anthony Partipilo
Leonardo Perez
68′ Daniele Vantaggiato
Federico Nahuel Vázquez  18′ (k.) 79′
Andrea Tozzo
Bryan Costa
58′ Alessandro Celli
Alessandro Albertini72′
Tiziano Mucciante
Fabio Delvino
Simone Sini
Leonardo Nunzella79′
68′ Federico Furlan
Francesco Pambianchi
56′ Mattia Proietti
Carmine Setola
Aniello Salzano
Luca Sparandeo90′
58′ Jonathan Alexis Ferrante
Manuele Castorani72′
Gioacchino Niosi
Marco Marozzi79′
Gabriele Onesti
Alain-Pierre Baclet
68′ Giuseppe Torromino
Joseph Ekuban

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Virtusu Francavilla będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Catanzaro Calcio 2011. Natomiast w niedzielę Calcio Catania będzie gościć jedenastkę Ternana Calcio.