Liga włoska - 26. kolejka Serie C: Teramo Calcio - Monopoli Calcio 1966 0-3 (0-3)

15 lutego na Stadio Gaetano Bonolis odbyło się starcie 26. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Teramo Calcio i SS Monopoli. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SS Monopoli 3-0. Na stadionie stawiło się 2 307 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Michała Lewandowskiego występującego w Teramo Calcio.

26. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-15 18:00 | Stadion: Stadio Gaetano Bonolis | Widzów: 2307 | Arbiter: M. Gariglio
M. Mercadante 43'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny SS Monopoli.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SS Monopoli w 10. minucie spotkania, gdy Giuseppe Fella zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie.

Jedenastka Teramo Calcio ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Massimo Tazzer.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mario Mercadante wywołał eksplozję radości wśród kibiców SS Monopoli, zdobywając kolejną bramkę w 43. minucie pojedynku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Na drugą połowę drużyna Teramo Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Federica Viera wszedł Matteo Piacentini. Kibice Teramo Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Simone Magnaghiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Domenico Mungo.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Teramo Calcio doszło do zmiany. Corentin Fiore wszedł za Alberta Tentardiniego. W 66. minucie Simone Santoro został zmieniony przez Simone Minellego. Na murawie, jak to często zdarzało się SS Monopoli w tym sezonie, pojawił się Cristian Hadziosmanovic, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Massima Tazzera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Pietro Menegatti
74′ Tommaso Cancellotti
Ciro De Franco
Andrea Cristini
Mario Mercadante  43′
Marco Soprano
Massimo Tazzer  12′ 69′
66′ Alberto Tentardini
Marco Piccinni79′
46′ Domenico Mungo
Arensi Rota
66′ Simone Santoro
Jefferson Andrade Siqueira
46′ Federico Viero
Giuseppe Fella  10′ 79′
Michał Lewandowski
Vittorio Antonino
Mattia Valentini
Gianmarco Antonacci
66′ Corentin Fiore
Cristian Hadziosmanovic69′
74′ Filippo Florio
Filippo Oliana
Luca Iotti
Simone Pecorini79′
46′ Matteo Piacentini
Matteo Arena
Riccardo Cappa
Radoslav Tsonev72′
66′ Simone Minelli
Alessio Tuttisanti
Francesco Paolo Scafetta
Luigi Cuppone79′
Daniel Birligea
Christian Mariano
46′ Simone Magnaghi
Nicola Nanni

Francesco Paolo Salvemini

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom SS Monopoli pokazał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół SS Monopoli w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.

23 lutego drużyna SS Monopoli będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie ASD Sicula Leonzio. Tego samego dnia FC Rieti będzie gościć drużynę Teramo Calcio.