Liga włoska - 26. kolejka Serie C: SSD Potenza Calcio - Rende Calcio 1968 2-2 (1-1)

W spotkaniu 26. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 16 lutego, drużyna Potenza Calcio zremisowała z SS Rende 2-2 (1-1). Mecz na Stadio Comunale Alfredo Viviani obejrzało 2 873 widzów.

26. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-16 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Alfredo Viviani | Widzów: 2873 | Arbiter: D. Rutella
A. Saveljevs 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Potenza Calcio wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już na początku meczu to zawodnicy SS Rende otworzyli wynik. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Alberto Libertazzi. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Zawodnicy Potenza Calcio szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 10. minucie gola wyrównującego strzelił Emerson.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka Potenza Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Daniele Ferriego wszedł Antonio Isgrò.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Giuseppe Coccia.

Trener SS Rende wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alessandra Godana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Francesco Vivacqua. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 57. minucie Francesco Dettori został zmieniony przez Manuela Ricciego. W tej samej minucie trener Potenza Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jacopo Murano, a murawę opuścił França.

Między 61. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy SS Rende: Allan Blaze, Michele Collocolo, Ferdinando Vitofrancesco, na ich miejsce weszli: Aleksejs Saveljevs, Massimo Loviso, Federico Ampollini. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Antonia Isgra, Francesca Golfa zajęli: Sonny D'Angelo, Amil Gassama.

Drużyna Potenza Calcio długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 46 minut, jednak jedenastka gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Aleksejs Saveljevs. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Davide Borsellini
 10′ Emerson Ramos Borges
Allan Junior Blaze73′
 47′ Giuseppe Coccia
Michele Collocolo73′
Mario Coppola
Emir Murati
57′ Francesco Dettori
Riccardo Rossini
46′ Daniele Ferri Marini
Ferdinando Vitofrancesco76′
57′ Carlos França
Alberto Libertazzi  1′
85′ Francesco Matteo Golfo
Federico Ampollini76′
61′ Sonny D'Angelo
Alessandro Negri
Felice Grande
Daniele Cipolla
57′ Manuel Ricci
Pasquale Giannotti
85′ Amil Gassama
Alessandro Godano53′
46′ 61′ Antonio Isgrò
Massimo Loviso73′
Sebastiano Longo
Gaetano Navas
57′ Jacopo Murano
Moussa Ndiaye
Talla Souare
Aleksejs Saveljevs73′  90′
Giovanni Volpe

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Drużyna Potenza Calcio w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą niedzielę zespół Potenza Calcio będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Viterbo. Jego rywalem będzie ADC Viterbese Castrense. Tego samego dnia US Avellino 1912 zagra z jedenastką SS Rende na jej terenie.