Liga włoska - 26. kolejka Serie C: SSC Bari - AZ Picerno ASD 3-0 (2-0)

16 lutego na Stadio Comunale San Nicola odbył się mecz 26. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami FC Bari i AZ Picerno. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Bari 3-0. Na stadionie stawiło się 11 584 widzów.

26. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-16 17:30 | Stadion: Stadio Comunale San Nicola | Widzów: 11584 | Arbiter: A. Di Graci
M. Scavone 82'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna FC Bari wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Bari w 10. minucie spotkania, gdy Karim Laribi zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FC Bari, strzelając kolejnego gola. W 31. minucie wynik na 2-0 podwyższył Mirco Antenucci. To już siedemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener AZ Picerno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emmanuele Espositę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Marco Romizi. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FC Bari doszło do zmiany. Manuel Scavone wszedł za Mattię Maitę.

W 73. minucie Walter Guerra został zmieniony przez Tommasa Squillacego. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy AZ Picerno: Alessio Donnarumma, Giacomo Cecconi, a na ich miejsce weszli Mario Vrdoljak, Umberto Nappello. Po chwili trener FC Bari postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Giovanni Terrani, a murawę opuścił Karim Laribi.

W tej samej minucie w drużynie FC Bari doszło do zmiany. Eugenio D'Ursi wszedł za Mirca Antenucciego.

Dopiero w drugiej połowie Manuel Scavone wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Bari, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie spotkania. W 85. minucie Valerio Di Cesare został zmieniony przez Filippa Berrę, a za Andreę Schiavonego wszedł na boisko Michael Folorunsho, co miało wzmocnić jedenastkę FC Bari. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francesca Fontanę na Domenica Ruggieriego.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Francesco Fontana89′
85′ Valerio Di Cesare
Walter Guerra73′
Alessio Sabbione
Giusto Priola
Raffaele Bianco
Emilio Vanacore
 10′ 79′ Karim Laribi
Francesco Pitarresi
70′ Mattia Maita
Marco Augusto Romizi54′
85′ Andrea Schiavone
Mario Vrdoljak73′
 31′ 79′ Mirco Antenucci
Filippo Lorenzini
85′ Filippo Berra
Lorenzo Melli
Pierluigi Pinto
Tommaso Squillace73′
Francesco Corsinelli
Alessio Donnarumma73′
85′ Michael Ijemuan Folorunsho
Matias Mancini
70′  82′ Manuel Scavone
Michele Orsi
Rocco Costantino
Giacomo Cecconi73′
79′ Eugenio D'Ursi
Emmanuele Esposito54′
79′ Giovanni Terrani
Francesco Ripa

Domenico Ruggieri89′

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę zespół FC Bari zawalczy o kolejne punkty w Castellammare di Stabii. Jego rywalem będzie USD Cavese 1919. Tego samego dnia AS Bisceglie 1913 Don Uva APD zagra z jedenastką AZ Picerno na jej terenie.