Liga włoska - 26. kolejka Serie C: FC Südtirol - Alma Juventus Fano 1906 2-0 (1-0)

16 lutego na Stadio Marco Druso w Bolzano odbyło się starcie 26. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami FC Südtirol i Almy Juventus. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Südtirol 2-0. Pojedynek obejrzało 700 widzów.

26. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-16 15:00 | Stadion: Stadio Marco Druso | Widzów: 700 | Arbiter: M. Gualtieri
FC Südtirol
Alma Juventus Fano 1906
2
0
M. Rover 25',53'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka FC Südtirol wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Südtirol w 25. minucie spotkania, gdy Matteo Rover zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Südtirol.

Zespół Almy Juventus ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie Matteo Rover po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener FC Südtirol postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Mirko Petrella, a murawę opuścił Matteo Rover. A trener Almy Juventus wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mhanda Carte'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Gianluca Carpani. W tej samej minucie Samuele Parlati został zmieniony przez Simone Paoliniego.

Między 75. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Südtirol: Marco Beccaro, Emanuele Gatto, Daniele Casiraghi, na ich miejsce weszli: Simone Davì, Matteo Gasperi, Alberto Alari. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Edoarda Tassiego, Riccarda Barbutiego, Andrei De Vito zajęli: Roberto Marino, Alex Rolfini, Luigi Sarli. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Valerio Zigrossi
82′ Marco Beccaro
Stefano Amadio
Luca Berardocco
Enrico Baldini
85′ Daniele Casiraghi
Gianluca Carpani75′
82′ Emanuele Gatto
Samuele Parlati75′
Manuel Fischnaller
Riccardo Barbuti75′
 25′, 53′ 75′ Matteo Rover
Edoardo Tassi75′
Tommaso Cucchietti
Gaetano Fasolino
Julian Pircher
Mattia Palombo
85′ Alberto Alari
Riccardo Cargnelutti
82′ Simone Davì
Pasquale Di Sabatino
Niccolò Gabrieli
Ismaila Diop
82′ Matteo Gasperi
Mhando Carte Said75′
75′ Mirko Petrella