Liga włoska - 26. kolejka Serie C: Catania - Urbs Reggina 0-0

16 lutego na Stadio Angelo Massimino odbył się mecz 26. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Cataniej i Urbs Reggina. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 7 239 widzów.

26. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-16 15:00 | Stadion: Stadio Angelo Massimino | Widzów: 7239 | Arbiter: E. Feliciani
Calcio Catania
Urbs Sportiva Reggina 1914
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć drużyna Urbs Reggina wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie Edoardo Blondett został zastąpiony przez Desideria Garufa. W tej samej minucie trener Urbs Reggina postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Reginaldo, a murawę opuścił German Denis.

Trener Cataniej postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Andreę Mazzaraniego i na pole gry wprowadził napastnika Alessia Curcia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 58. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Cataniej: Davide Di Molfetta, Kevin Biondi, Francesco Salandria, Bruno Vicente, na ich miejsce weszli: Maks Barišič, Gabriele Capanni, Mase Addo, Giuseppe Rizzo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mattiego Lunda, Simone Corazzy, Nicola Bianchiego zajęli: Nicola Bellomo, Manuel Sarao, Alberto De Francesco. W 87. minucie czerwone kartki dostali: Giuseppe Rizzo z Cataniej i Daniele Gasparetto z Urbs Reggina.

Daniele Liotti
68′ Kevin Biondi
Giuseppe Loiacono
58′ Andrea Mazzarani
Marco Rossi
Giovanni Pinto
Nicolò Bianchi80′
74′ Francesco Salandria
Matti Lund Nielsen71′
74′ Bruno Leonardo Vicente
Dimitris Sounas
Leo Beleck
Simone Corazza80′
58′ Davide Di Molfetta
Desiderio Michele Garufo58′
74′ Mase Nana Addo Welbeck
Paolo Marchi
Marco Biagianti
Matteo Rubin
68′ Gabriele Capanni
Nicola Bellomo71′
Orazio Di Grazia
Alberto De Francesco80′
74′ 87′ Giuseppe Rizzo
Lorenzo Paolucci
58′ Maks Barišič
Reginaldo Ferreira da Silva58′
58′ Alessio Curcio
Rigoberto Manuel Rivas Vindel

Manuel Sarao80′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Cataniej, a piłkarzom gości przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

23 lutego drużyna Urbs Reggina zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Paganese Calcio 1926. Tego samego dnia Unicusano Ternana Calcio zagra z zespołem Cataniej na jego terenie.