Liga włoska - 26. kolejka Serie C: Carrarese Calcio - AC Renate 2-1 (1-0)

W meczu 26. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 17 lutego, zespół Carrarese Calcio wygrał z AC Renate 2-1 (1-0). Mecz na Stadio dei Marmi w Carrarze obejrzało 1 102 widzów.

26. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-17 20:45 | Stadion: Stadio dei Marmi | Widzów: 1102 | Arbiter: M. D'Ascanio
Carrarese Calcio
AC Renate
2
1
N. Valente 36',79'
C. De Sena 81'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna AC Renate wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

W 23. minucie Roberto Ranieri zastąpił Jacopa Scaccabarozziego.

Nagle piłkarze Carrarese Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 36. minucie Nicola Valente dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Carrarese Calcio.

W 56. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Luca Pizzul, Lorenzo Sorrentino, a na ich miejsce weszli Marco Anghileri, Vincenzo Plescia. Po chwili trener Carrarese Calcio postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Cassia Cardosellego. Na boisko wszedł Kevin Piscopo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Po chwili trener AC Renate postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Carmine De Sena, a murawę opuścił Marcello Possenti. Carmine De Sena spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Carrarese Calcio, zdobywając kolejną bramkę. W 79. minucie Nicola Valente po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-0.

Prawie natychmiast Carmine De Sena wywołał eksplozję radości wśród kibiców AC Renate, strzelając gola w 81. minucie starcia. Zespołowi AC Renate zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Carrarese Calcio.

Stefano Marchetti
66′ Cassio Cardoselli
Marcello Possenti73′
Samuele Damiani
Elvis Kabashi
86′ Giovanni Foresta
Armand Rada
Lorenzo Pasciuti
Roberto Ranieri23′
 36′, 79′ Nicola Valente
Francesco Galuppini
82′ Saveriano Infantino
Luca Pizzul56′
86′ Daniel Agyei
Lorenzo Sorrentino56′
66′ Kevin Piscopo

Giuseppe Caccavallo

82′ Massimo Maccarone

Francesco Tavano

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna AC Renate wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół AC Renate rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie US Pergolettese 1932. Tego samego dnia ASDC Gozzano zagra z zespołem Carrarese Calcio na jego terenie.