Liga włoska - 26. kolejka Serie C: Carpi FC 1909 - Piacenza Calcio 3-0 (2-0)

16 lutego na Stadio Sandro Cabassi odbył się pojedynek 26. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Carpi FC i Piacenza Calcio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Carpi FC 3-0. Na stadionie zasiadło 1 476 widzów.

26. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-16 15:00 | Stadion: Stadio Sandro Cabassi | Widzów: 1476 | Arbiter: L. Carella
Carpi FC 1909
Piacenza Calcio
3
0
D. Šarić 16',54'
T. Biasci 28'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Piacenza Calcio.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Carpi FC w 16. minucie spotkania, gdy Dario Šarić zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Carpi FC, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Tommaso Biasci. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Piacenza Calcio rozpoczął w zmienionym składzie, za Simone Franchiniego wszedł Daniele Paponi.

W 54. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dario Šarić z Carpi FC. W 57. minucie Davide Zappella został zastąpiony przez Alessandra Castellanę.

W tej samej minucie w jedenastce Piacenza Calcio doszło do zmiany. Marco Imperiale wszedł za Cosima Nanniniego. Trener Piacenza Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucę Cattaneo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Alessio Sestu. Niedługo później trener Carpi FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Lamine Fofana, a murawę opuścił Saber Hraiech.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Cosimo Nannini57′
72′ Daniele Sarzi Puttini
Antonio Pergreffi
70′ Saber Hraiech
Davide Zappella57′
Samuele Maurizi
Simone Della Latta
72′ Lorenzo Simonetti
Simone Franchini46′
 16′, 54′ 75′ Dario Šarić
Matteo Marotta
 28′ Tommaso Biasci
Alessio Sestu63′
70′ Pietro Cianci
Alessandro Polidori79′
Gianmarco Celeste
Riccardo Bertozzi
Andrea Rossini
Giacomo Riccardi
72′ Matteo Boccaccini
Alessandro Castellana57′
Andrea Magrini
Marco Imperiale57′
Atila Varga
Thomas Bolis
72′ Fabio Varoli
Luca Cattaneo63′
Filippo Bellini
Daniele Paponi46′
75′ Ignazio Carta
Youssouph Cheikh Sylla79′
70′ Lamine Fofana

70′ Enej Jelenič

Davide Mastaj

Vincenzo Tommasone

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.

23 lutego drużyna Piacenza Calcio rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie SS Sambenedettese Calcio. Tego samego dnia AC Feralpi Salo będzie przeciwnikiem zespołu Carpi FC w meczu, który odbędzie się w Salò.