Liga włoska - 26. kolejka Serie C: Calcio Como - Olbia Calcio 0-1 (0-1)

16 lutego na Stadio Giuseppe Sinigaglia odbyło się spotkanie 26. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Calcio Como i Olbii Calcio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Olbii Calcio 1-0. Mecz obejrzało 1 700 widzów.

26. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-16 15:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Sinigaglia | Widzów: 1700 | Arbiter: G. Repace
Calcio Como
Olbia Calcio
0
1
A. Cocco 19'

Jedynego gola meczu strzelił Andrea Cocco dla drużyny Olbii Calcio. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Olbii Calcio.

Na drugą połowę drużyna Calcio Como wyszła w zmienionym składzie, za Enrica Celeghina wszedł Manuel Cicconi. Kibice Calcio Como nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lorenza Pelego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Gabriele De Nuzzo.

W 57. minucie w drużynie Olbii Calcio doszło do zmiany. Simone Gozzi wszedł za Gabriele Dallę. W 58. minucie Simone Ganz został zastąpiony przez Erica Laniniego. Niedługo później trener Olbii Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Giacomo Parigi, a murawę opuścił Andrea Cocco.

W 82. minucie Francesco Marano został zmieniony przez Silvana Raggia, co miało wzmocnić jedenastkę Calcio Como. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicholasa Penningtona na Lucę Mancę. W drugiej połowie nie padły gole.

Luca La Rosa
46′ Enrico Celeghin
Nunzio Lella
Alessio Iovine
Francesco Pisano
82′ Francesco Marano
Manuel Giandonato
46′ Gabriele De Nuzzo
Nicholas Pennington87′
Alessandro Gabrielloni
Andrea Salvatore Cocco  19′ 74′
58′ Simone Andrea Ganz
Mattia Pitzalis
46′ Manuel Cicconi
Davide Zugaro
82′ Silvano Raggio Garibaldi
Antonio Demarcus
58′ Eric Lanini
Luca Manca87′
46′ Lorenzo Peli
Giacomo Parigi74′
Enrico Vocale
Francesco Verde

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Olbii Calcio w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

23 lutego jedenastka Olbii Calcio będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie US Pistoiese 1921. Tego samego dnia AS Giana Erminio będzie rywalem zespołu Calcio Como w meczu, który odbędzie się w Gorgonzoli.