Liga włoska - 26. kolejka Serie C: Aurora Pro Patria 1919 - SS Arezzo 0-1 (0-1)

16 lutego na Stadio Carlo Speroni w Buście Arsizio odbył się pojedynek 26. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Aurory 1919 i US Arezzo. Starcie zakończyło się zwycięstwem US Arezzo 1-0. Spotkanie obejrzało 844 widzów.

26. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-16 15:00 | Stadion: Stadio Carlo Speroni | Widzów: 844 | Arbiter: T. Zamagni
Aurora Pro Patria 1919
SS Arezzo
0
1
N. Belloni 29'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna US Arezzo wygrała aż trzy razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko raz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników US Arezzo w 29. minucie spotkania, gdy Niccolò Belloni strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu US Arezzo.

W 54. minucie za Niccola Cottarellego wszedł Giorgio Spizzichino. W tej samej minucie w drużynie Aurory 1919 doszło do zmiany. Tommaso Brignoli wszedł za Andreę Masettiego.

Po chwili trener US Arezzo postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Giuseppe Casa. Na boisko wszedł Luca Pandolfi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener Aurory 1919 postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Edoardo Defendi, a murawę opuścił Filippo Ghioldi. W 88. minucie boisko opuścili zawodnicy Aurory 1919: Alex Pedone, Davide Ferri, a na ich miejsce weszli Leonardo Galli, Giuseppe Le Noci.

Diego Borghini
54′ Niccolò Cottarelli
Luca Ceccarelli
88′ Leonardo Galli
Niccolò Corrado
Manuel Lombardoni
Samuel Sereni
54′ Andrea Masetti
Niccolò Belloni  29′
Ivo Molnar
Fabio Foglia
Luca Bertoni
Lorenzo Tassi
64′ Filippo Ghioldi
Giuseppe Caso64′
88′ Giuseppe Le Noci
Christian Sussi
54′ Giorgio Spizzichino
Giovanni Volpicelli
54′ Tommaso Brignoli
Paolo Votino
88′ Davide Ferri
Antonio Mesina
Giovanni Fietta
Luca Pandolfi64′
88′ Alex Pedone
Andrea Zini
64′ Edoardo Defendi

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Aurory 1919, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół US Arezzo w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.

Już w najbliższą sobotę jedenastka US Arezzo będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie SS Monza 1912. Natomiast 23 lutego Calcio Lecco 1912 będzie gościć zespół Aurory 1919.