Liga włoska - 26. kolejka Serie C: ASDC Gozzano - US Pianese ASD 1-0 (0-0)

15 lutego na Stadio Alfredo D'Albertas odbył się pojedynek 26. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Gozzano i US Pianese. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gozzano 1-0. Na stadionie stawiło się 681 widzów.

26. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-15 15:00 | Stadion: Stadio Alfredo D'Albertas | Widzów: 681 | Arbiter: E. Pashuku
ASDC Gozzano
US Pianese ASD
1
0
M. Momentè 52'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Gozzano postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 49. minucie na plac gry wszedł Riccardo Secondo, a murawę opuścił Nicolò De Angelis.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Matteo Momentè dla drużyny Gozzano. Bramka padła w tej samej minucie. W 61. minucie Emmanuel Latte zastąpił Damiana Rinaldiniego.

W tej samej minucie Matteo Figoli został zmieniony przez Giacoma Benedettiego, co miało wzmocnić zespół US Pianese. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matteo Momentègo na Doudou Mangniego w 80. minucie. A kibice US Pianese nie mogli już doczekać się wprowadzenia Giuseppe Montaperta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Hamza El Kaouakibi. Między 86. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Gozzano: Riccardo Vono, Nicolò Palazzolo, na ich miejsce weszli: Raul Zucchetti, Roberto Guitto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Giovanniego Catanesego, Daniele Pedrellego zajęli: Carlo Manicone, Davide Seminara.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Hamza El Kaouakibi osłabiając tym samym drużynę US Pianese.

Giovanni Catanese86′
89′ Nicolò Palazzolo
Hamza El Kaouakibi90′ 86′
89′ Riccardo Vono
Matteo Figoli61′
49′ Nicolò De Angelis
Paolo Regoli
Francesco Fedato
Luca Simeoni
 52′ (k.) 80′ Matteo Momentè
Gabriele Vavassori
89′ Raul Zucchetti
Giacomo Benedetti61′
89′ Roberto Guitto
Luca Benedetti
Diego Martín Rolle
Gabriele Carannante
49′ Riccardo Secondo
Giuseppe Montaperto86′
Adin Budkva
Damiano Rinaldini61′
80′ Doudou Mangni
Carlo Manicone86′
Marco Spina

Piłkarze gości otrzymali w meczu siedem żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna US Pianese w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

22 lutego zespół Gozzano będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Carrarze. Jego przeciwnikiem będzie Carrarese Calcio. Natomiast 23 lutego Juventus U-23 będzie rywalem drużyny US Pianese w meczu, który odbędzie się w Alessandrii.