Liga włoska - 26. kolejka Serie C: Alessandria 1912 - Calcio Lecco 2-1 (2-0)

16 lutego na Stadio Giuseppe Moccagatta odbył się pojedynek 26. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Alessandria 1912 i Calcio Lecco. Starcie zakończyło się zwycięstwem Alessandria 1912 2-1. Mecz obejrzało 1 302 widzów.

26. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-16 17:30 | Stadion: Stadio Giuseppe Moccagatta | Widzów: 1302 | Arbiter: L. Zucchetti
Y. Bobb 57'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań drużyna Calcio Lecco wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Francesco Cosenza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Alessandria 1912 w 44. minucie spotkania, gdy Raffaele Celia zdobył drugą bramkę.

W 54. minucie Francesco Bolzoni został zmieniony przez Marca Moleriego. W tej samej minucie w jedenastce Calcio Lecco doszło do zmiany. Walid Cheddira wszedł za Riccarda Capognę.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie wynik ustalił Yusupha Bobb.

Kibice Alessandria 1912 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fabia Castellana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Riccardo Chiarello. Niedługo później trener Calcio Lecco postanowił wzmocnić linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Simone D'Annę. Na boisko wszedł Ameth Fall, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W doliczonej pierwszej minucie meczu w zespole Alessandria 1912 doszło do zmiany. Federico Casarini wszedł za Cazima Suljica.

Drużynie Calcio Lecco zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Alessandria 1912.

Alessandro Livieri
 44′ Raffaele Celia
Alessandro Bastrini
72′ Gabriel Cleur
Lorenzo Carissoni
 9′ Francesco Cosenza
Andrea Malgrati
Alberto Dossena
Ivan Merli Sala
Giuseppe Prestia
Yusupha Bobb  57′
72′ Riccardo Chiarello
Francesco Bolzoni54′
Alessandro Gazzi
Luca Giudici
61′ Riccardo Martignago
Nicola Strambelli
90′ Cazim Suljic
David Magonara
72′ Giacomo Sciacca
Andrea Pastore
90′ Federico Casarini
Matteo Procopio
72′ Fabio Castellano
Andrea Migliorini
Davide Di Quinzio
Marco Moleri54′
Francisco Sartore
Walid Cheddira54′
61′ Andrea Arrighini
Ameth Fall77′
Matteo Gerace
Giancarlo Lisai
Oussama M'Hamsi
Claudio Maffei

Maikol Negro

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół Alessandria 1912 w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Alessandria 1912 będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie US Pontedera 1912. Tego samego dnia Aurora Pro Patria 1919 zagra z jedenastką Calcio Lecco na jej terenie.