Liga włoska - 26. kolejka Serie C: AC Feralpi Salo - AS Gubbio 1910 3-3 (1-2)

W starciu 26. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 16 lutego, drużyna AC Feralpi zremisowała z AS Gubbio 3-3 (1-2). Mecz na Stadio Lino Turina w Salò obejrzało 878 widzów.

26. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-16 15:00 | Stadion: Stadio Lino Turina | Widzów: 878 | Arbiter: E. Frascaro
J. Gómez Taleb 18',67'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka AC Feralpi wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Już na początku meczu to piłkarze AS Gubbio otworzyli wynik. W ósmej minucie Nicola Malaccari dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Fabio Scarsella. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 16. minucie za Davide Cinaglię wszedł Dramane Konate.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS Gubbio w 18. minucie spotkania, gdy Juan Gómez zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę AC Feralpi przyniosły efekt bramkowy. W 61. minucie gola wyrównującego strzelił Andrea Caracciolo. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na murawie, jak to często zdarzało się AC Feralpi w tym sezonie, pojawił się Davide Mordini, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 63. minucie Marca Zambellego. W tej samej minucie w jedenastce AC Feralpi doszło do zmiany. Luca Miracoli wszedł za Mattię Tirellego.

W 67. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Juan Gómez z AS Gubbio. Chwilę później trener AS Gubbio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Eralda Laktiego. Na boisko wszedł Luca Ricci, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 71. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze AC Feralpi: Luca Magnino, Simone Pesce, na ich miejsce weszli: Denis Hergheligiu, Luca Baldassin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Camilla Tavernellego, Alessia Benedettiego zajęli: Edgaras Dubickas, Gabriele Bove.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W siódmej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Luca Miracoli.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-3.

Davide Cinaglia16′
63′ Marco Zambelli
Andrea Coda
Daniele Altobelli
Enrico Zanoni
83′ Luca Magnino
Alessio Benedetti86′
Pasquale Maiorino
Erald Lakti71′
83′ Simone Pesce
Nicola Malaccari  8′
 10′ Fabio Scarsella
Linas Mėgelaitis
 61′ Andrea Caracciolo
Juan Ignacio Gómez Taleb  18′ (k.), 67′
63′ Mattia Tirelli
Camillo Tavernelli71′
Luca Liverani
Alessandro Zanellati
Daniele Spezia
Dramane Konate16′
63′ Davide Mordini
Luzayadio Bangu
83′ Luca Baldassin
Gabriele Bove86′
83′ Denis Hergheligiu
Luca Ricci71′
Marco Bertoli
Tommaso Battellini
63′  90′ Luca Miracoli
Edgaras Dubickas71′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.

23 lutego jedenastka AS Gubbio zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Reggio Audace FC. Tego samego dnia Carpi FC 1909 zagra z drużyną AC Feralpi na jej terenie.