Liga włoska - 26. kolejka Serie B: Frosinone Calcio - US Salernitana 1919 1-0 (0-0)

W pojedynku 26. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 29 lutego, drużyna Frosinone Calcio wygrała z Salernitana 1919 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Benito Stirpe obejrzało 11 523 widzów. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Pawła Jaroszyńskiego, Patryka Dziczka z Salernitana 1919.

26. kolejka Włochy - Serie B
2020-02-29 18:00 | Stadion: Stadio Benito Stirpe | Widzów: 11523 | Arbiter: J. Sacchi
Frosinone Calcio
US Salernitana 1919
1
0
A. Novakovich 72'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć zespół Salernitana 1919 wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marca Capuana z Frosinone Calcio, a w 29. minucie Fabia Maistra z drużyny przeciwnej.

Między 58. a 66. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Frosinone Calcio zdobył Andrija Novakovich w 72. minucie. Asystę zaliczył Nicolas Haas.

W 80. minucie za Cedrica Gondo wszedł Alessio Cerci. W tej samej minucie w jedenastce Salernitana 1919 doszło do zmiany. Leonardo Capezzi wszedł za Jeana-Daniela Akpę. Chwilę później trener Salernitana 1919 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Emanuele Cicerelli, a murawę opuścił Sofian Kiyine.

Alessandro Micai
62′ Lorenzo Ariaudo
Ramzi Aya
65′ Nicolo Brighenti
Paweł Jaroszyński
9′ Marco Capuano
Lamin Jallow
 72′ Andrija Novakovich