Liga włoska - 26. kolejka Serie B: Empoli FC - Pordenone Calcio 0-1 (0-1)

29 lutego na Stadio Carlo Castellani odbyło się spotkanie 26. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Empoli FC i Pordenone Calcio. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pordenone Calcio 1-0. Na stadionie zasiadło 5 328 widzów.

26. kolejka Włochy - Serie B
2020-02-29 15:00 | Stadion: Stadio Carlo Castellani | Widzów: 5328 | Arbiter: L. Massimi
Empoli FC
Pordenone Calcio
0
1
R. Bocalon 32'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Pordenone Calcio.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Jedynego gola meczu strzelił Riccardo Bocalon dla drużyny Pordenone Calcio. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Davide Gavazzi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Liam Henderson z zespołu gospodarzy. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Pordenone Calcio.

W 56. minucie kartką został ukarany Gennaro Tutino, zawodnik Empoli FC. W 65. minucie za Andreę La Mantię wszedł Leonardo Mancuso.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Salvatore Burrai z Pordenone Calcio. Chwilę później trener Pordenone Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Simone Pasa, a murawę opuścił Salvatore Burrai. W 74. minucie Luca Antonelli został zmieniony przez Filippa Bandinellego, co miało wzmocnić drużynę Empoli FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leonarda Candellonego na Patricka Ciurrię.

W 81. minucie arbiter ukarał kartką Michele Camporesego, piłkarza gości. Kibice Empoli FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nedima Bajramiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Liam Henderson. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole Pordenone Calcio doszło do zmiany. Alessandro Vogliacco wszedł za Davide Gavazziego.

Michele Di Gregorio
74′ Luca Antonelli
Davide Gavazzi86′
45′ 83′ Liam Henderson
Gianvito Misuraca
Samuele Ricci
Tommaso Pobega
65′ Andrea La Mantia
Riccardo Bocalon  32′
56′ Gennaro Tutino
Michele De Agostini
83′ Nedim Bajrami
Mirko Stefani
74′ Filippo Bandinelli
Simone Pasa69′
65′ Leonardo Mancuso
Luca Tremolada
Stefano Moreo
Roberto Zammarini

Patrick Ciurria76′

Luca Strizzolo

Drużyna Empoli FC miała 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.