Liga włoska - 25. kolejka Serie C: Virtus Francavilla - US Avellino 1912 1-1 (1-0)

9 lutego na Stadio Giovanni Paolo II we Francavilli Fontanej odbyło się spotkanie 25. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Virtusu Francavilla i US Avellino. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 1 222 widzów.

25. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-09 17:30 | Stadion: Stadio Giovanni Paolo II | Widzów: 1222 | Arbiter: M. Ricci
Virtus Francavilla
US Avellino 1912
1
1
F. Zenuni 41'
A. Di Paolantonio 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Virtusu Francavilla.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Virtusu Francavilla otworzyli wynik. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Federico Zenuni.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Virtusu Francavilla.

Na drugą połowę drużyna US Avellino wyszła w zmienionym składzie, za Agostina Rizza wszedł Simone De Marco. W 55. minucie Daniele Ferretti został zastąpiony przez Waltera Zulla.

W tej samej minucie w zespole US Avellino doszło do zmiany. Salvatore Sandomenico wszedł za Nicolasa Izzilla. Trener US Avellino wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Luisa Alfagemego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Demiro Pozzebon. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. Niedługo później trener Virtusu Francavilla postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Leonardo Di Cosmo, a murawę opuścił Marco Marozzi.

W 77. minucie w drużynie Virtusu Francavilla doszło do zmiany. Andrea Tiritiello wszedł za Fabia Delvina. Giuliano Laezza z US Avellino na dziewięć minut przed zakończeniem meczu dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. W 84. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Luca Sparandeo, Manuele Castorani, Alain-Pierre Baclet, a na ich miejsce weszli Antonino Gallo, Andrea Risolo, Leonardo Perez.

Zespół Virtusu Francavilla długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 53 minuty, jednak drużyna gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Alessandro Di Paolantonio. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Julián Illanes Minucci
77′ Fabio Delvino
Giuliano Laezza81′
84′ Antonino Gallo
Fabiano Parisi
Daniele Marino
Alessandro Di Paolantonio  90′
84′ Andrea Risolo
Daniele Ferretti55′
73′ Marco Marozzi
Nicolas Izzillo55′
Federico Mastropietro
Claudiu Micovschi
 41′ Federico Zenuni
Agostino Rizzo46′
84′ Leonardo Perez
Simone De Marco46′
84′ Luca Sparandeo
Duilio Evangelista
77′ Andrea Tiritiello
Tomás Federico
84′ Manuele Castorani
Vincenzo Garofalo
73′ Leonardo Di Cosmo
Matteo Rossetti
84′ Alain-Pierre Baclet
Luis María Alfageme73′
Joseph Ekuban
Salvatore Sandomenico55′

Piłkarze gości obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół Virtusu Francavilla w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

16 lutego zespół US Avellino zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie USD Cavese 1919. Tego samego dnia Unicusano Ternana Calcio będzie przeciwnikiem drużyny Virtusu Francavilla w meczu, który odbędzie się w Terniem.