Liga włoska - 25. kolejka Serie C: Robur Siena Srl - SS Monza 1912 2-2 (2-2)

W spotkaniu 25. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 9 lutego, jedenastka Robur Siena zremisowała z SS Monza 2-2 (2-2). Mecz na Stadio Comunale Artemio Franchi - Montepaschi Arena obejrzało 2 739 widzów.

25. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-09 17:30 | Stadion: Stadio Comunale Artemio Franchi - Montepaschi Arena | Widzów: 2739 | Arbiter: D. De Santis
F. Scaglia 25'

Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gości trafiła do bramki rywala. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Andrea D'Errico.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SS Monza w 25. minucie spotkania, gdy Filippo Scaglia zdobył drugą bramkę.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 30. minucie bramkę kontaktową zdobył Tommaso Arrigoni.

Drużyna Robur Siena wyrównała wynik meczu. W 43. minucie Dario D'Ambrosio wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 56. minucie Simone Iocolano został zastąpiony przez Pepína. Niedługo później trener Robur Siena postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Andreę Bova. Na boisko wszedł Gladestony, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 77. minucie Shady Oukhadda został zmieniony przez Mattię Lombarda, co miało wzmocnić zespół Robur Siena. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Franca Leporego na Maria Sampirisiego. Kibice SS Monza nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mattię Finotta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Dany Mota. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Robur Siena doszło do zmiany. Francesco Vassallo wszedł za Tommasa Arrigoniego.

Armando Anastasio
 43′ Dario D'Ambrosio
Franco Lepore84′
Lorenzo Migliorelli
Gabriel Paletta
Erik Panizzi
Filippo Scaglia  25′
 30′ 87′ Tommaso Arrigoni
Marco Armellino
74′ Andrea Bovo
Andrea D'Errico  4′ (k.) 64′
Fabio Gerli
Simone Iocolano56′
77′ Shady Oukhadda
Marco Ezio Fossati
77′ Mattia Lombardo
José Ndong Machín Dicombo56′
74′ Gladestony Estevão Paulino da Silva
Tommaso Morosini64′
87′ Francesco Vassallo