Liga włoska - 25. kolejka Serie C: Olbia Calcio - Carrarese Calcio 2-1 (0-1)

9 lutego na Stadio Bruno Nespoli odbyło się starcie 25. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Olbii Calcio i Carrarese Calcio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Olbii Calcio 2-1. Na stadionie stawiło się 930 widzów.

25. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-09 15:00 | Stadion: Stadio Bruno Nespoli | Widzów: 930 | Arbiter: C. Panettella
L. Pasciuti 13'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów drużyna Olbii Calcio wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Carrarese Calcio otworzyli wynik. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Lorenzo Pasciuti.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Carrarese Calcio.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 56. minucie bramkę wyrównującą zdobył Luca La Rosa.

W 61. minucie w drużynie Carrarese Calcio doszło do zmiany. Kevin Piscopo wszedł za Elia Calderiniego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olbii Calcio w 63. minucie spotkania, gdy Andrea Cocco strzelił drugiego gola. Trener Carrarese Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Francesca Tavana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Cassio Cardoselli.

Na murawie, jak to często zdarzało się Olbii Calcio w tym sezonie, pojawił się Andrea Mastino, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Antonia Candelę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie Andrea Vallocchia został zastąpiony przez Nicholasa Penningtona. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Simone Ciancio
69′ Antonio Candela
Diego Conson
83′ Gabriele Dalla Bernardina
Daniele Mignanelli
 56′ Luca La Rosa
Michele Murolo
83′ Nunzio Lella
Cassio Cardoselli69′
Francesco Pisano
Samuele Damiani85′
Manuel Giandonato
Lorenzo Pasciuti  13′
69′ Andrea Vallocchia
Nicola Valente
 63′ 76′ Andrea Salvatore Cocco
Elio Calderini61′
Roberto Ogunseye
Saveriano Infantino
Maarten van der Want
Guido Pulidori
69′ Andrea Mastino
Luigi D'Ignazio
83′ Mattia Pitzalis
Giovanni Foresta
83′ Luca Manca
Davide Fortunati
69′ Nicholas Pennington
Kevin Piscopo61′
76′ Giacomo Parigi
Massimo Maccarone85′
Francesco Verde
Francesco Tavano69′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Carrarese Calcio przyznał cztery.

Drużyna Olbii Calcio w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

16 lutego drużyna Olbii Calcio zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Calcio Como. Natomiast 17 lutego AC Renate zagra z zespołem Carrarese Calcio na jego terenie.