Reklama

Reklama

Liga włoska - 25. kolejka Serie C: Olbia Calcio - Carrarese Calcio 2-1 (0-1)

9 lutego na Stadio Bruno Nespoli odbyło się starcie 25. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Olbii Calcio i Carrarese Calcio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Olbii Calcio 2-1. Na stadionie stawiło się 930 widzów.

9 lutego  na Stadio Bruno Nespoli odbyło się starcie  25. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Olbii Calcio  i Carrarese Calcio. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Olbii Calcio 2-1. Na stadionie stawiło się 930 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów drużyna Olbii Calcio wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Carrarese Calcio otworzyli wynik. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Lorenzo Pasciuti.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Carrarese Calcio.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 56. minucie bramkę wyrównującą zdobył Luca La Rosa.

Reklama

W 61. minucie w drużynie Carrarese Calcio doszło do zmiany. Kevin Piscopo wszedł za Elia Calderiniego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olbii Calcio w 63. minucie spotkania, gdy Andrea Cocco strzelił drugiego gola. Trener Carrarese Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Francesca Tavana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Cassio Cardoselli.

Na murawie, jak to często zdarzało się Olbii Calcio w tym sezonie, pojawił się Andrea Mastino, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 69. minucie Antonia Candelę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie Andrea Vallocchia został zastąpiony przez Nicholasa Penningtona. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Carrarese Calcio przyznał cztery.

Drużyna Olbii Calcio w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

16 lutego drużyna Olbii Calcio zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Calcio Como. Natomiast 17 lutego AC Renate zagra z zespołem Carrarese Calcio na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL