Liga włoska - 25. kolejka Serie C: FC Vercelli - US Pontedera 3-1 (1-1)

W pojedynku 25. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 8 lutego, zespół FC Vercelli wygrał z US Pontedera 3-1 (1-1). Mecz na Stadio Silvio Piola obejrzało 1 063 widzów.

25. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-08 15:00 | Stadion: Stadio Silvio Piola | Widzów: 1063 | Arbiter: N. Marini
M. Bruzzo 31'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka FC Vercelli wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Już na początku meczu to piłkarze FC Vercelli otworzyli wynik. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Mattia Rolando.

Drużyna US Pontedera otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 31. minucie gola wyrównującego strzelił Michele Bruzzo. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

Niedługo później trener FC Vercelli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 43. minucie na plac gry wszedł Cristiano Bani, a murawę opuścił Lorenzo Grossi. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 64. minucie za Giovanniego Graziana wszedł Simone Emmanuello. W tej samej minucie w jedenastce FC Vercelli doszło do zmiany. Alessandro Romairone wszedł za Mattię Rolanda.

Trener US Pontedera postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Andreę Caponiego i na pole gry wprowadził napastnika Maura Sempriniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FC Vercelli przyniosły efekt bramkowy. W 70. minucie Simone Emmanuello dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie US Pontedera doszło do zmiany. Edoardo Pavan wszedł za Francesca Mezzoniego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Vercelli w 77. minucie spotkania, gdy Kevin Varas strzelił trzeciego gola. W 80. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Gabriele Franchino, Raoul Mal, a na ich miejsce weszli Kevin Varas, Paulo.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Giacomo Risaliti
43′ Lorenzo Grossi
Paolo Ropolo
Roberto Iezzi
Pietro Visconti
Alberto Masi
Gianluca Barba
64′ Giovanni Graziano
Michele Bruzzo  31′
 3′ 64′ Mattia Rolando
Andrea Caponi67′
 77′ 80′ Kevin Varas Marcillo
Francesco Mezzoni76′
Gianmario Comi
Filippo Serena
80′ Paulo Daniel Dentello Azzi
Caio de Cenco
Simone Moschin
Daniele Cardelli
Marco Barbini
Federico Balloni
80′ Gabriele Franchino
Edoardo Pavan76′
Moris Sportelli
Matteo Salvi
43′ Cristiano Bani
Jacopo Giuliani
Matteo Della Morte
Mauro Semprini67′
64′  70′ Simone Emmanuello

Leonardo Maria Merio

Victor Gabriel Henrique Volpe

80′ Raoul Mal

Tomi Petrović

64′ Alessandro Romairone

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Drużyna gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka US Pontedera w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

16 lutego drużyna US Pontedera rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie AS Giana Erminio. Tego samego dnia US Pergolettese 1932 będzie przeciwnikiem jedenastki FC Vercelli w meczu, który odbędzie się w Cremie.