Liga włoska - 25. kolejka Serie C: Cesena FC - Calcio Padova Spa 1-1 (0-0)

W meczu 25. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 9 lutego, jedenastka AC Cesena zremisowała z Calcio Padova 1-1 (0-0). Mecz na Orogel Stadium-Dino Manuzzi obejrzało 9 893 widzów.

25. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-09 17:30 | Stadion: Orogel Stadium-Dino Manuzzi | Widzów: 9893 | Arbiter: G. Miele
Cesena FC
Calcio Padova Spa
1
1
G. Borello 88'
D. Buglio 78'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Calcio Padova.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie Ronaldo został zmieniony przez Davide Buglia. Trener Calcio Padova wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Claudia Santiniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Gianluca Litteri. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

W tej samej minucie Antonini Czulina został zmieniony przez Edoarda Soleriego, a za Giacoma Zeccę wszedł na boisko Umberto Germano, co miało wzmocnić zespół Calcio Padova. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simone Russiniego na Karla Buticia. Niedługo później trener AC Cesena postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Giacomo Rosaia, a murawę opuścił Giuseppe De Feudis. W tej samej minucie w jedenastce AC Cesena doszło do zmiany. Simone Lo Faso wszedł za Salvatore Caturana.

W tym czasie to piłkarze Calcio Padova otworzyli wynik. Na 12 minut przed zakończeniem starcia bramkę zdobył Davide Buglio.

W 86. minucie w drużynie AC Cesena doszło do zmiany. Alessio Zerbin wszedł za Francesca Ardizzonego.

Zawodnicy AC Cesena szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Giuseppe Borello. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Antonini Czulina58′
86′ Francesco Ardizzone
Nicolo Fazzi
76′ Giuseppe De Feudis
Emil Hallfredsson
Domenico Franco
Matteo Mandorlini
 88′ Giuseppe Borello
Ronaldo Pompeu da Silva58′
76′ Salvatore Caturano
Gianluca Litteri58′
65′ Simone Russini
Massimiliano Pesenti
76′ Giacomo Rosaia
Enrico Piovanello
65′ Karlo Butić
Claudio Santini58′
76′ Simone Lo Faso
Edoardo Soleri58′
86′ Alessio Zerbin

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Calcio Padova zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Ferman. Tego samego dnia Imolese Calcio 1919 będzie rywalem jedenastki AC Cesena w meczu, który odbędzie się w Imoli.