Liga włoska - 25. kolejka Serie C: ASD Sicula Leonzio - SSD Potenza Calcio 4-1 (3-0)

9 lutego na Stadio Comunale Angelino Nobile w Lentiniem odbył się mecz 25. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Sicula Leonzio i Potenza Calcio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sicula Leonzio 4-1. Pojedynek obejrzało 1 610 widzów.

25. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-09 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Angelino Nobile | Widzów: 1610 | Arbiter: M. Marchetti
F. Golfo 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Sicula Leonzio wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sicula Leonzio w 14. minucie spotkania, gdy Filippo Scardina strzelił pierwszego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sicula Leonzio w 19. minucie spotkania, gdy Emanuele Catania zdobył z rzutu karnego drugą bramkę.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 22. minucie Filippo Scardina ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-0.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Potenza Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Mario Coppola, a murawę opuścił Sonny D'Angelo. Na drugą połowę zespół Potenza Calcio wyszedł w zmienionym składzie, za Francesca Dettoriego wszedł Francesco Golfo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sicula Leonzio w 52. minucie spotkania, gdy Paolo Grillo strzelił z karnego czwartego gola. W 57. minucie Giuseppe Coccia został zastąpiony przez Orlanda Viterittiego.

W tej samej minucie Jacopo Murano został zmieniony przez Antonia Isgra, co miało wzmocnić zespół Potenza Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Damiana Lię na Tina Parisiego oraz Davide Baritiego na Sergia Sabatina. Kibice Sicula Leonzio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Facunda Lescana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Filippo Scardina. W 70. minucie Antonio Giosa został zmieniony przez Vincenza Di Sommę, co miało wzmocnić jedenastkę Potenza Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paola Grilla na Andreę De Rossiego.

Piłkarze Potenza Calcio w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 84. minucie gola pocieszenia strzelił Francesco Golfo.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Sicula Leonzio doszło do zmiany. Manuel Ferrini wszedł za Alessandra Provenzana. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Antonio Giosa70′
59′ Damiano Lia
Ciro Panico
Christian Nicolás Sosa De Luca
Emerson Ramos Borges
Shaqir Tafa
Luigi Silvestri
59′ Davide Bariti
Giuseppe Coccia57′
Rosario Bucolo
Sonny D'Angelo46′
 52′ (k.) 76′ Paolo Grillo
Francesco Dettori46′
88′ Alessandro Provenzano
Manuel Ricci
 19′ (k.) Emanuele Catania
Carlos França
 14′, 22′ 59′ Filippo Maria Scardina
Jacopo Murano57′
Leonardo Fasan
Alessandro Santopadre
Francesco Governali
Vincenzo Di Somma70′
76′ Andrea De Rossi
Orlando Viteritti57′
88′ Manuel Ferrini
Mario Coppola46′
59′ Tino Parisi
Daniele Ferri Marini
59′ Sergio Sabatino
Amil Gassama
Gabriele Reale
Francesco Matteo Golfo46′  84′
59′ Facundo Lescano
Antonio Isgrò57′
Danilo Terranova
Sebastiano Longo

Talla Souare

Giovanni Volpe

Zawodnicy Sicula Leonzio obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.

16 lutego drużyna Sicula Leonzio będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Monopoliem. Jej przeciwnikiem będzie AS Bisceglie 1913 Don Uva APD. Tego samego dnia Rende Calcio 1968 zagra z jedenastką Potenza Calcio na jej terenie.