Liga włoska - 25. kolejka Serie C: ASD Arzignano Valchiampo - US Triestina 2-2 (1-0)

W spotkaniu 25. kolejki włoskiej Serie C, które rozegrane zostało 9 lutego, zespół ASD Arzignano Valchiampo zremisował z US Triestina 2-2 (1-0). Mecz na Stadio Romeo Menti w Vicenzy obejrzało 409 widzów.

25. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-09 17:30 | Stadion: Stadio Romeo Menti | Widzów: 409 | Arbiter: M. Acanfora
G. Gomez 73'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć meczów drużyna ASD Arzignano Valchiampo wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Nieoczekiwanie piłkarze ASD Arzignano Valchiampo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Kouko.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ASD Arzignano Valchiampo.

Drugą połowę drużyna US Triestina rozpoczęła w zmienionym składzie, za Federica Maracchiego, Andreę Procaccia weszli Daniele Giorico, Vincenzo Sarno. Także zespół ASD Arzignano Valchiampo rozpoczął w zmienionym składzie, za Daniele Rocca wszedł Gianmarco Piccioni. Andrea Signorini z US Triestina w 47. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Zespół US Triestina nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 51. minucie gola wyrównującego strzelił Vincenzo Sarno.

Chwilę później trener US Triestina postanowił bronić wyniku. W 53. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Leonarda Gatta wszedł Angelo Tartaglia, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi gości udało się strzelić gola i wygrać.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ASD Arzignano Valchiampo w 60. minucie spotkania, gdy Gianmarco Piccioni zdobył drugą bramkę. W 66. minucie Paulo został zmieniony przez Davisa Mensaha.

W tej samej minucie trener ASD Arzignano Valchiampo postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Davide Cais, a murawę opuścił Daniel Kouko. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Davis Mensah osłabiając tym samym drużynę US Triestina.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 73. minucie Guido Gomez wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Alessandro Lambrughi
78′ Alessio Lo Porto
Andrea Signorini47′
Salvatore Tazza
Francesco Lodi
Luis Maldonado
Federico Maracchi46′
84′ Gabriele Perretta
Paulo Henrique Rolim de Genova66′
84′ Alessandro Sbaffo
Leonardo Davide Gatto53′
 22′ (k.) 66′ Daniel Kouko
Guido Gomez  73′ 78′
46′ Daniele Rocco
Andrea Procaccio46′
Cristian Amatori
Aniello De Luca
Diego Faccioli
Kristjan Matošević
78′ Riccardo Barzaghi
Angelo Tartaglia53′
84′ Marco Hoxha
Daniele Giorico46′
66′ Davide Cais
Alberto Salata
84′ Emiliano Pattarello
Vincenzo Sarno46′  51′
46′  60′ Gianmarco Piccioni
Demetrio Steffè

Pablo Mariano Granoche Louro78′

Davis Mensah66′ 69′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i dwie czerwone zawodnikom US Triestina, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna US Triestina będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Vis Pesaro. Natomiast 17 lutego Reggio Audace FC będzie rywalem zespołu ASD Arzignano Valchiampo w meczu, który odbędzie się w Reggio nell'Emilii.