Liga włoska - 25. kolejka Serie C: AS Gubbio 1910 - AC Rimini 1-1 (0-1)

9 lutego na Stadio Pietro Barbetti odbył się pojedynek 25. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami AS Gubbio i Rimini FC. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 906 widzów.

25. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-09 17:30 | Stadion: Stadio Pietro Barbetti | Widzów: 906 | Arbiter: A. Costanza
AS Gubbio 1910
AC Rimini
1
1
N. Malaccari 70'
F. Gerardi 12'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół AS Gubbio wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Rimini FC otworzyli wynik. W 12. minucie bramkę zdobył Federico Gerardi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rimini FC.

Drugą połowę drużyna AS Gubbio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dramane Konatego, Eralda Laktiego weszli Rafael Muñoz, Gabriele Bove. A kibice Rimini FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Scotta Arlottiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Luca Cigliano.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 70. minucie wynik ustalił Nicola Malaccari.

W 72. minucie za Matteo Calamaiego wszedł Marco De Vito. W tej samej minucie w drużynie Rimini FC doszło do zmiany. Danilo Ventola wszedł za Federica Gerardiego. Na 12 minut przed zakończeniem starcia czerwone kartki dostali: Lorenzo Filippini (po drugiej żółtej) z AS Gubbio oraz Mario Finizio (po drugiej żółtej) z Rimini FC.

W 80. minucie w zespole Rimini FC doszło do zmiany. Marco Picascia wszedł za Antonia Letizię. Chwilę później trener AS Gubbio postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Camilla Tavernellego wszedł Enrico Zanoni, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Mario Finizio78′
78′ Lorenzo Filippini
Matteo Calamai72′
46′ Dramane Konate
Luca Cigliano62′
46′ Erald Lakti
Andrea Montanari
 70′ 84′ Nicola Malaccari
Lorenzo Remedi
Linas Mėgelaitis
Vincenzo Silvestro
90′ Juan Ignacio Gómez Taleb
Federico Gerardi  12′ 72′
84′ Camillo Tavernelli
Antonio Letizia80′
Alessandro Zanellati
Simone Barone
46′ Rafael Muñoz Benavides
Andrea Sala
84′ Enrico Zanoni
Daniele Cavallari
Luzayadio Bangu
Marco De Vito72′
Alessio Benedetti
Lorenzo Paramatti
46′ Gabriele Bove
Marco Picascia80′
Luca Ricci
Riccardo Santovito
90′ Tommaso Battellini
Alessandro Pari
84′ Edgaras Dubickas
Scott Arlotti62′

Ettore Mendicino

Raffaele Ortolini

Danilo Giacinto Ventola72′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki i jednej czerwonej.

Drużyna AS Gubbio w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.

Już w najbliższą sobotę drużyna Rimini FC zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Modena FC. Natomiast w niedzielę AC Feralpi Salo będzie rywalem zespołu AS Gubbio w meczu, który odbędzie się w Salò.