Liga włoska - 25. kolejka Serie B: Pordenone Calcio - AC Chievo Werona 0-1 (0-1)

W starciu 25. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 23 lutego, zespół Pordenone Calcio przegrał z Chievo Werona 0-1 (0-1). Mecz na Dacia Arena w Udine obejrzało 3 416 widzów.

L. Garritano 12'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chievo Werona w 12. minucie spotkania, gdy Luca Garritano strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Emanuele Giaccherini.

W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucę Strizzola z Pordenone Calcio, a w 33. minucie Joela Obiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chievo Werona.

Na drugą połowę zespół Pordenone Calcio wyszedł w zmienionym składzie, za Lucę Tremoladę wszedł Riccardo Bocalon. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Chievo Werona: Nicolasowi Freyowi w 50. i Saulemu Vaisanenowi w 60. minucie.

Chwilę później trener Pordenone Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Lucas Chiaretti, a murawę opuścił Patrick Ciurria. W 68. minucie za Emanuele Giaccheriniego wszedł Emanuel Vignato. W 69. minucie Luca Strizzolo został zmieniony przez Leonarda Candellonego, co miało wzmocnić jedenastkę Pordenone Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joela Obiego na Emanuele Zuellego.

W 84. minucie kartkę dostał Tommaso Pobega z Pordenone Calcio. Trener Chievo Werona wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Damira Cetera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Riccardo Meggiorini. W doliczonej drugiej minucie pojedynku sędzia pokazał kartkę Filipowi Đorđeviciowi, zawodnikowi Chievo Werona.

Emanuele Giaccherini68′
84′ Tommaso Pobega
Joel Obi33′ 73′
46′ Luca Tremolada
Jacopo Segre
64′ Patrick Ciurria
Filip Đorđević90′
28′ 69′ Luca Strizzolo
Ibrahim Karamoko
64′ Lucas Chiaretti Cossenzo
Sergej Grubac
46′ Riccardo Bocalon
Emanuel Vignato68′
69′ Leonardo Candellone

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Chievo Werona w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.