Liga włoska - 24. kolejka Serie C: US Vibonese - Urbs Reggina 0-1 (0-1)

W meczu 24. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 2 lutego, drużyna US Vibonese przegrała z Urbs Reggina 0-1 (0-1). Mecz na Stadio Luigi Razza w Vibo Valentii obejrzało 3 550 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-02 17:30 | Stadion: Stadio Luigi Razza | Widzów: 3550 | Arbiter: M. Gariglio
US Vibonese Calcio
Urbs Sportiva Reggina 1914
0
1
G. Denis 34'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań drużyna US Vibonese wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

W 29. minucie w zespole Urbs Reggina doszło do zmiany. Daniele Liotti wszedł za Gabriele Rolanda.

Jedyną bramkę meczu dla Urbs Reggina zdobył z karnego German Denis w 34. minucie. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Urbs Reggina.

Trener Urbs Reggina postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Dimitris Sounas, a murawę opuścił Nicolò Bianchi. W tej samej minucie Reginaldo został zastąpiony przez Simone Corazzę.

Trener US Vibonese postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Davide Petermanna i na pole gry wprowadził napastnika Leonarda Taurina, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 72. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze US Vibonese: Mario Pugliese, Alex Redolfi, na ich miejsce weszli: Edoardo Rezzi, Errico Altobello. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rigoberta Rivasa, Germana Denisa zajęli: Alberto De Francesco, Manuel Sarao. W drugiej połowie nie padły gole.

Daniele Gasparetto
75′ Alex Redolfi
Giuseppe Loiacono
Fabio Tito
Gabriele Rolando29′
70′ Davide Petermann
Marco Rossi
75′ Mario Pugliese
Nicolò Bianchi57′
Giorgio Tumbarello
Francesco De Rose
Gabriele Bernardotto
German Gustavo Denis  34′ (k.) 72′
57′ Sergio Nicolás Bubas
Reginaldo Ferreira da Silva57′
70′ Michele Emmausso
Rigoberto Manuel Rivas Vindel72′
Stefano Greco
Emanuele Geria
Giosuè Quaranta
Daniele Liotti29′
75′ Errico Altobello
Paolo Marchi
Pietro Ciotti
Matteo Rubin
Carmine Sgambati
Nicola Bellomo
70′ Filippo Berardi
Alberto De Francesco72′
Alessandro Prezzabile
Matti Lund Nielsen
Michele Raso
Lorenzo Paolucci
75′ Edoardo Rezzi
Dimitris Sounas57′
57′ Ignazio Battista
Simone Corazza57′
Francesco Napolitano
Hachim Mastour
70′ Leonardo Taurino
Manuel Sarao72′

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.

Już w najbliższą niedzielę drużyna US Vibonese rozegra kolejny mecz w Potenzy. Jej rywalem będzie AZ Picerno ASD. Natomiast 10 lutego Unicusano Ternana Calcio zagra z drużyną Urbs Reggina na jej terenie.