Liga włoska - 24. kolejka Serie C: US Pontedera 1912 - Juventus U-23 0-0

W meczu 24. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 2 lutego, jedenastka US Pontedera zremisowała z Juventusem U23 0-0. Mecz na Stadio Ettore Mannucci obejrzało 616 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-02 17:30 | Stadion: Stadio Ettore Mannucci | Widzów: 616 | Arbiter: G. Collu
US Pontedera 1912
Juventus U-23
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna US Pontedera wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie Luca Zanimacchia został zmieniony przez Wesleya. W tej samej minucie Matteo Brunori został zmieniony przez Ferdinanda Del Solego, co miało wzmocnić zespół Juventusu U23 . Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edoarda Pavana na Francesca Mezzoniego w 64. minucie.

W 68. minucie w drużynie Juventusu U23 doszło do zmiany. Daouda Peeters wszedł za Idrissę Tourégo. W tej samej minucie trener Juventusu U23 postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Hamza Rafia, a murawę opuścił Manolo Portanova. A trener US Pontedera wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Michele Bruzza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Gianluca Barba.

W 81. minucie Alessandro Di Pardo został zmieniony przez Giacoma Vrioniego, co miało wzmocnić drużynę Juventusu U23. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filippa Serenę na Giacoma Risalitiego oraz Emanuele Cigagnę na Jacopa Giulianiego.

Leonardo Loria
86′ Emanuele Cigagna
Alessandro Di Pardo81′
64′ Edoardo Pavan
Simone Muratore
71′ Gianluca Barba
Manolo Portanova68′
Andrea Caponi
Idrissa Touré68′
86′ Filippo Serena
Filippo Delli Carri
86′ Giacomo Risaliti
Alessandro Minelli
Matteo Salvi
Daouda Peeters68′
Lorenzo Bardini
Hamza Rafia68′
71′ Michele Bruzzo
Ferdinando Del Sole51′
Niccolò Danieli
Alejandro José Marqués Méndez
86′ Jacopo Giuliani
Giacomo Vrioni81′
64′ Francesco Mezzoni

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom US Pontedera, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Juventusu U23 w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższą sobotę zespół US Pontedera będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego rywalem będzie FC Pro Vercelli Calcio. Natomiast w niedzielę UC AlbinoLeffe zagra z drużyną Juventusu U23 na jej terenie.