Liga włoska - 24. kolejka Serie C: US Pergolettese 1932 - Novara Calcio 2-2 (1-2)

2 lutego na Stadio Giuseppe Voltini w Cremie odbyło się spotkanie 24. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Pergolettese 1932 i Novary Calcio. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Pojedynek obejrzało 706 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-02 17:30 | Stadion: Stadio Giuseppe Voltini | Widzów: 706 | Arbiter: F. Cosso
P. González 26'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Novary Calcio wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W czwartej minucie Elia Bortoluz dał prowadzenie swojemu zespołowi. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Nicolás Schiavi. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Novary Calcio w 26. minucie spotkania, gdy Pablo González strzelił drugiego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Pergolettese 1932 rozpoczął w zmienionym składzie, za Alessia Girgiego wszedł Luca Villa. Kibice Pergolettese 1932 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicolę Cicconego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Edoardo Duca. Posunięcie trenera było słuszne. Nicolę Cicconego strzelił wyrównującego gola w 54. minucie spotkania. W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Nicola Ciccone.

Chwilę później trener Novary Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Filippo Nardi, a murawę opuścił Nicolás Schiavi. W tej samej minucie w zespole Novary Calcio doszło do zmiany. Diego Peralta wszedł za Andreę Cisca. W tej samej minucie Elia Bortoluz został zastąpiony przez Giancarla Malcore'a.

Między 64. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze Novary Calcio: Tommaso Cassandro, Daniele Buzzegoli, Pablo González, na ich miejsce weszli: Andrea Cagnano, Giammario Piscitella, Lorenzo Pinzauti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stefana Franchiego, Mattii Morella zajęli: Alessio Manzoni, Pio Russo. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Tommaso Cassandro64′
46′ Alessio Girgi
Cesare Pogliano
Matteo Lucenti
Andrea Sbraga
Cristian Agnelli
Tommaso Bianchi
46′ Edoardo Duca
Daniele Buzzegoli64′
Michel Panatti
Nicolás Adrián Schiavi  15′ (k.) 59′
 4′ 59′ Elia Bortoluz
Mattia Bortolussi
67′ Stefano Franchi
Andrea Cisco59′
74′ Mattia Morello
Pablo Andrés González  26′ 75′
Thomas Romboli
Filippo Marricchi
Luca Mosti
Marco Bellich
46′ Luca Villa
Davide Bove
Simone Ferrari
Andrea Cagnano64′
67′ Alessio Manzoni
Roberto Strechie
46′  54′ (k.) Nicola Ciccone
Daniel Paroutis
59′ Giancarlo Malcore
Diego Peralta59′
Darren McIntosh-Buffonge
Alessio Pinotti
74′ Pio Francesco Russo
Lorenzo Pinzauti75′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Novary Calcio zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie ASDC Gozzano. Tego samego dnia Calcio Lecco 1912 będzie gościć drużynę Pergolettese 1932.