Liga włoska - 24. kolejka Serie C: Teramo Calcio - Rende Calcio 1968 3-0 (1-0)

W pojedynku 24. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 2 lutego, drużyna Teramo Calcio wygrała z SS Rende 3-0 (1-0). Mecz na Stadio Gaetano Bonolis obejrzało 2 141 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-02 15:00 | Stadion: Stadio Gaetano Bonolis | Widzów: 2141 | Arbiter: M. Giordano
Teramo Calcio
Rende Calcio 1968
3
0
T. Cancellotti 17'
S. Magnaghi 58',63'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Teramo Calcio w 17. minucie spotkania, gdy Tommaso Cancellotti strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Teramo Calcio.

W 57. minucie Sidy Coly zastąpił Alessandra Negriego.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Teramo Calcio, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie wynik na 2-0 podwyższył Simone Magnaghi. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Prawie natychmiast Simone Magnaghi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Teramo Calcio, strzelając kolejnego gola w 63. minucie spotkania. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce SS Rende doszło do zmiany. Gaetano Navas wszedł za Moussę Ndiayego.

Chwilę później trener Teramo Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Simone Magnaghiego. Na boisko wszedł Daniel Birligea, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Luca Savelloni
 17′ Tommaso Cancellotti
Federico Ampollini
Andrea Cristini
Luca Bruno81′
Marco Soprano
Devis Nossa
80′ Alberto Tentardini
Maicol Origlio
Andrea Arrigoni Marocco
Michele Collocolo
80′ Francesco Bombagi
Pasquale Giannotti
72′ Pedro Miguel Costa Ferreira
Alessandro Godano
Carlo Ilari
Moussa Ndiaye66′
80′ Simone Santoro
Ferdinando Vitofrancesco
 58′, 63′ 69′ Simone Magnaghi
Sidy Keba Coly57′
Michał Lewandowski
Davide Borsellini
Mattia Valentini
Gianmarco Palermo
80′ Filippo Florio
Francesco Garritano81′
80′ Simone Minelli
Gaetano Navas66′
72′ Domenico Mungo

80′ Federico Viero

69′ Daniel Birligea

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna SS Rende w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

9 lutego jedenastka SS Rende rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Paganese Calcio 1926. Tego samego dnia ADC Viterbese Castrense będzie rywalem zespołu Teramo Calcio w meczu, który odbędzie się w Viterbo.