Liga włoska - 24. kolejka Serie C: SSD Potenza Calcio - FC Rieti 1-1 (1-1)

2 lutego na Stadio Comunale Alfredo Viviani odbyło się spotkanie 24. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Potenza Calcio i FC Rieti. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 2 864 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-02 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Alfredo Viviani | Widzów: 2864 | Arbiter: F. Carrione
SSD Potenza Calcio
FC Rieti
1
1
G. Coccia 41'
P. De Sarlo 8'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Potenza Calcio wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Rieti w ósmej minucie spotkania, gdy Pasquale De Sarlo zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 24. minucie za Enrica Zampę wszedł Biagio Morrone.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 41. minucie Giuseppe Coccia wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Potenza Calcio rozpoczął w zmienionym składzie, za Manuela Ricciego wszedł Mario Coppola. Trener Potenza Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 51. minucie na plac gry wszedł França, a murawę opuścił Antonio Isgrò.

Trener FC Rieti postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił pomocnika Andreę De Paolego i na pole gry wprowadził napastnika Mattię Persana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 54. a 72. minutą, boisko opuścili piłkarze Potenza Calcio: Simone Sales, Jacopo Murano, Francesco Golfo, na ich miejsce weszli: Sonny D'Angelo, Daniele Ferri, Sebastiano Longo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pasquale De Sarlo, Tiziana Tiraferriego zajęli: Agostino Del Regno, Antonio Granata. Na siedem minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę obejrzał Biagio Morrone, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Alessandro Celli
65′ Simone Sales
Mirko Esposito
Orlando Viteritti
Tiziano Tiraferri72′
 41′ Giuseppe Coccia
Andrea Zanchi
Francesco Dettori
Andrea De Paoli54′
46′ Manuel Ricci
Riccardo Serena
72′ Francesco Matteo Golfo
Fabrizio Tirelli
51′ Antonio Isgrò
Enrico Zampa24′
65′ Jacopo Murano
Antonio Granata72′
46′ Mario Coppola
Alessio Rasi
65′ Sonny D'Angelo
Samuele Zona
Felice Grande
Biagio Morrone24′ 83′
65′ Daniele Ferri Marini
Alessio Bartolotta
51′ Carlos França
Agostino Del Regno54′
Amil Gassama
Cristian Esposito
72′ Sebastiano Longo
Mattia Persano54′
Giovanni Volpe

Zawodnicy FC Rieti dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna FC Rieti wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół FC Rieti będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Catanzaro Calcio 2011. Natomiast 9 lutego ASD Sicula Leonzio będzie przeciwnikiem drużyny Potenza Calcio w meczu, który odbędzie się w Lentiniem.