Liga włoska - 24. kolejka Serie C: SSC Bari - Virtus Francavilla 2-0 (1-0)

W pojedynku 24. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 2 lutego, drużyna FC Bari wygrała z Virtusem Francavilla 2-0 (1-0). Mecz na Stadio Comunale San Nicola obejrzało 11 446 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-02 17:30 | Stadion: Stadio Comunale San Nicola | Widzów: 11446 | Arbiter: E. Feliciani
SSC Bari
Virtus Francavilla
2
0
M. Antenucci 26'
M. Ciofani 50'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Virtusu Francavilla.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Bari w 26. minucie spotkania, gdy Mirco Antenucci strzelił z karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Bari.

Na murawie, jak to często zdarzało się Virtusowi Francavilla w tym sezonie, pojawił się Leonardo Nunzella, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Lucę Sparandeo. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Drugą połowę zespół Virtusu Francavilla rozpoczął w zmienionym składzie, za Andreę Risola wszedł Antonino Gallo.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik ustalił Matteo Ciofani.

Trener FC Bari wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Francesca Corsinellego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy. Murawę musiał opuścić Filippo Costa. W 75. minucie Karim Laribi został zmieniony przez Giovanniego Terraniego. Między 78. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Bari: Manuel Scavone, Simone Simeri, Mirco Antenucci, na ich miejsce weszli: Michael Folorunsho, Eugenio D'Ursi, Rocco Costantino. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marca Marozziego, Federica Vázqueza zajęli: Joseph Ekuban, Manuele Castorani.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Giacomo Poluzzi
 50′ Matteo Ciofani
Alessandro Albertini
75′ Filippo Costa
Alessandro Caporale
Marco Perrotta
Fabio Delvino
Alessio Sabbione
Daniele Marino
75′ Karim Laribi
Andrea Risolo46′
Mattia Maita
Luca Sparandeo46′
78′ Manuel Scavone
Leonardo Di Cosmo
Andrea Schiavone
Marco Marozzi82′
 26′ (k.) 88′ Mirco Antenucci
Federico Zenuni
78′ Simone Simeri
Carmine Setola
75′ Francesco Corsinelli
Manuele Castorani90′
78′ Michael Ijemuan Folorunsho
Joseph Ekuban82′
88′ Rocco Costantino

78′ Eugenio D'Ursi

75′ Giovanni Terrani

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Virtusu Francavilla przyznał dwie.

Jedenastka FC Bari w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

9 lutego zespół Virtusu Francavilla rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie US Avellino 1912. Tego samego dnia Monopoli Calcio 1966 będzie gościć jedenastkę FC Bari.