Liga włoska - 24. kolejka Serie C: SS Monza 1912 - Calcio Lecco 1912 4-0 (3-0)

W meczu 24. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 1 lutego, drużyna SS Monza wysoko wygrała z Calcio Lecco 4-0 (3-0). Mecz na Stadio Comunale Brianteo obejrzało 4 553 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-01 20:45 | Stadion: U-Power Stadium | Widzów: 4553 | Arbiter: D. Rutella
M. Finotto 84'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków drużyna Calcio Lecco wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SS Monza w 12. minucie spotkania, gdy Tommaso Morosini strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Calcio Lecco ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Po kwadransie gry celnym strzałem popisał się Dany Mota.

W 40. minucie Alessio Milillo został zastąpiony przez Giuseppe Agostinone'a.

Trzeba było trochę poczekać, aby Nicola Mosti wywołał eksplozję radości wśród kibiców SS Monza, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu.

W 56. minucie w zespole Calcio Lecco doszło do zmiany. Riccardo Capogna wszedł za Ametha Falla. Trener Calcio Lecco wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Simone D'Annę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Maikol Negro.

Na murawie, jak to często zdarzało się SS Monza w tym sezonie, pojawił się Ivan Marconi, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 63. minucie Filippa Scaglię. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Między 72. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy SS Monza: Tommaso Morosini, Nicola Rauti, Marco Fossati, Nicola Mosti, na ich miejsce weszli: Nicola Rigoni, Mattia Finotto, Simone Iocolano, Cosimo Chiricò. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicoli Strambellego, Lorenza Carissoniego zajęli: Yusupha Bobb, Andrea Pastore.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SS Monza w 84. minucie spotkania, gdy Mattia Finotto zdobył czwartą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Alessio Milillo40′
63′ Filippo Scaglia
Matteo Procopio
Marco Armellino
Francesco Bolzoni
80′ Marco Ezio Fossati
Luca Giudici
 12′ 72′ Tommaso Morosini
Marco Moleri
 45′ 80′ Nicola Mosti
Nicola Strambelli80′
 17′ Dany Mota Carvalho
Ameth Fall56′
72′ Nicola Rauti
Andrea Malgrati
63′ Ivan Marconi
Andrea Pastore80′
Giorgio Galli
Yusupha Bobb80′
80′ Simone Iocolano
Riccardo Capogna56′
José Ndong Machín Dicombo
Simone D'Anna56′
72′ Nicola Rigoni
Riccardo Forte
Andrea Brighenti
Giancarlo Lisai
80′ Cosimo Chiricò
Claudio Maffei
72′  84′ Mattia Finotto

Ettore Gliozzi

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom SS Monza przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.

9 lutego jedenastka Calcio Lecco rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie US Pergolettese 1932. Tego samego dnia Robur Siena Srl będzie gościć zespół SS Monza.