Liga włoska - 24. kolejka Serie C: Olbia Calcio - AC Renate 0-0

2 lutego na Stadio Bruno Nespoli odbył się pojedynek 24. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Olbii Calcio i AC Renate. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 810 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-02 15:00 | Stadion: Stadio Bruno Nespoli | Widzów: 810 | Arbiter: C. Cudini
Olbia Calcio
AC Renate
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna AC Renate wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Olbii Calcio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Antonia Demarcusa, Nicholasa Penningtona weszli Antonio Candela, Nunzio Lella. W 65. minucie Francesco Pisano zastąpił Mattię Pitzalisa.

A trener AC Renate wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Paola Grbaca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Armand Rada. W tej samej minucie w jedenastce AC Renate doszło do zmiany. Vincenzo Plescia wszedł za Lorenza Sorrentina. Niedługo później trener Olbii Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Andrea Vallocchia, a murawę opuścił Roberto Biancu.

W tej samej minucie Andrea Cocco został zmieniony przez Francesca Verdego, co miało wzmocnić drużynę Olbii Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Elvisa Kabashiego na Jacopa Scaccabarozziego oraz Francesca Galuppiniego na Carmine De Senę.

Luca Pizzul
65′ Francesco Pisano
Marcello Possenti
76′ Roberto Biancu
Loris Damonte
46′ Antonio Demarcus
Elvis Kabashi79′
Manuel Giandonato
Armand Rada65′
46′ Nicholas Pennington
Roberto Ranieri
76′ Andrea Salvatore Cocco
Francesco Galuppini83′
Roberto Ogunseye
Lorenzo Sorrentino65′
Maarten van der Want
Luca Crosta
46′ Antonio Candela
Rayyan Baniya
Gabriele Dalla Bernardina
Davide Guglielmotti
46′ Nunzio Lella
Antonio Magli
Andrea Mastino
Jacopo Scaccabarozzi79′
65′ Mattia Pitzalis
Carmine De Sena83′
Davide Zugaro
Paolo Grbac65′
Luca Manca
Vincenzo Plescia65′
76′ Andrea Vallocchia

76′ Francesco Verde

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom AC Renate przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka AC Renate w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

9 lutego zespół AC Renate będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie US Pistoiese 1921. Tego samego dnia Carrarese Calcio zagra z drużyną Olbii Calcio na jej terenie.