Liga włoska - 24. kolejka Serie C: Imolese Calcio 1919 - Ravenna FC 1-1 (0-1)

1 lutego na Stadio Romeo Galli w Imoli odbyło się starcie 24. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami Imolese Calcio i Revenna FC. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 599 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-01 20:45 | Stadion: Stadio Romeo Galli | Widzów: 599 | Arbiter: D. Paterna
Imolese Calcio 1919
Ravenna FC
1
1
M. Chinellato 90'
B. Mokulu Tembe 22'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Revenna FC wygrał dwa razy, zremisował sześć, a przegrał tylko raz.

W 19. minucie William Jidayi został zastąpiony przez Matteo Ronchiego.

W tym czasie piłkarze Revenna FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie bramkę zdobył Benjamin Mokulu.

Na murawie, jak to często zdarzało się Imolese Calcio w tym sezonie, pojawił się Gabriele Ingrosso, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 34. minucie Filippa Cariniego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Revenna FC.

Między 46. a 73. minutą, boisko opuścili piłkarze Imolese Calcio: Lorenzo Valeau, Andrea Marcucci, Luca Belcastro, Andrea Ferretti, na ich miejsce weszli: Tommaso Tentoni, Luca Maniero, Dardan Vuthaj, Stefano Padovan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Benjamina Mokulu, Lorenza Gaviolego zajęli: Manuel Nocciolini, Filippo Lora. Trener Revenna FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Simone Raffini, a murawę opuścił Giuseppe Giovinco.

W tej samej minucie w drużynie Revenna FC doszło do zmiany. Ermes Purro wszedł za Carla Martorellego.

Jedenastka Imolese Calcio wyrównała wynik meczu. W doliczonej czwartej minucie pojedynku wynik ustalił Matteo Chinellato. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Nebil Caidi
34′ Filippo Carini
Cristian Cauz
Fabio Della Giovanna
Eyob Zambataro
Alessandro Garattoni
Lorenzo Gavioli64′
64′ Lorenzo Valeau
William Jidayi19′
Isnik Alimi
Carlo Martorelli77′
73′ Luca Belcastro
Shaka Mawuli
73′ Andrea Marcucci
Michael D'Eramo
 90′ Matteo Chinellato
Giuseppe Giovinco77′
73′ Andrea Ferretti
Ermes Purro77′
34′ Gabriele Ingrosso
Giacomo Nigretti
73′ Luca Maniero
Alfonso Selleri
64′ Tommaso Tentoni
Manuel Nocciolini46′
73′ Stefano Padovan
Simone Raffini77′
Abdoulaye Sall

73′ Dardan Vuthaj

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Revenna FC przyznał dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian.

9 lutego drużyna Revenna FC zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Piacenza Calcio. Tego samego dnia USD Virtusvecomp Verona będzie gościć drużynę Imolese Calcio.