Liga włoska - 24. kolejka Serie C: FC Südtirol - ASD Arzignano Valchiampo 5-0 (2-0)

2 lutego na Stadio Marco Druso w Bolzano odbyło się starcie 24. kolejki włoskiej Serie C pomiędzy drużynami FC Südtirol i ASD Arzignano Valchiampo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Südtirol 5-0. Na stadionie stawiło się 700 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-02 15:00 | Stadion: Stadio Marco Druso | Widzów: 700 | Arbiter: E. Pashuku
M. Petrella 73'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki FC Südtirol.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Südtirol w 26. minucie spotkania, gdy Matteo Rover zdobył pierwszą bramkę. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Niedługo później Marco Beccaro wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Südtirol, strzelając kolejnego gola w 37. minucie meczu.

Na drugą połowę jedenastka ASD Arzignano Valchiampo wyszła w zmienionym składzie, za Danila Pasqualoniego, Kayra Floresa weszli Salvatore Tazza, Daniel Kouko.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 3-0 podwyższył Nicolo Gigli.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Fabian Tait.

Na murawie, jak to często zdarzało się FC Südtirol w tym sezonie, pojawił się Simone Davì, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 62. minucie Daniele Casiraghiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie Mario Ierardi zastąpił Mirka Petrellę. W 65. minucie Riccardo Calcagni został zmieniony przez Alessandra Sbaffa, co miało wzmocnić drużynę ASD Arzignano Valchiampo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Polaka na Alberta Alariego.

A trener ASD Arzignano Valchiampo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniele Rocca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Gianmarco Piccioni.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Südtirol w 73. minucie spotkania, gdy Mirko Petrella strzelił piątego gola. W 78. minucie Fabian Tait został zmieniony przez Niccola Gabrielego, a za Marca Beccara wszedł na boisko Eljon Toci, co miało wzmocnić drużynę FC Südtirol. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Maldonadę na Riccarda Casiniego.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-0.

Cristiano Bigolin
 49′ Nicolo Gigli
Simone Bonalumi
62′ Mario Ierardi
Riccardo Calcagni65′
67′ Jan Polak
Alessio Lo Porto
Kévin Vinetot
Danilo Pasqualoni46′
 37′ 78′ Marco Beccaro
Davide Balestrero
Luca Berardocco
Luis Maldonado84′
62′ Daniele Casiraghi
Gabriele Perretta
 56′ 78′ Fabian Tait
Kayro Flores Heatley46′
 26′ Matteo Rover
Gianmarco Piccioni69′
Tommaso Cucchietti
Cristian Amatori
Kristian Grbic
Diego Faccioli
67′ Alberto Alari
Riccardo Barzaghi
Marco Crocchianti
Matteo Calcagno
62′ Simone Davì
Salvatore Tazza46′
78′ Niccolò Gabrieli
Riccardo Casini84′
Hannes Fink
Marco Hoxha
Matteo Gasperi
Alessandro Sbaffo65′
62′  73′ Mirko Petrella
Davide Cais
78′ Eljon Toci
Daniel Kouko46′

Emiliano Pattarello

Daniele Rocco69′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom ASD Arzignano Valchiampo przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.

9 lutego jedenastka FC Südtirol zawalczy o kolejne punkty w Fermo. Jej rywalem będzie Ferman. Tego samego dnia US Triestina Calcio zagra z drużyną ASD Arzignano Valchiampo na jej terenie.