Liga włoska - 24. kolejka Serie C: Catanzaro 2011 - Viterbese Castrense 4-0 (1-0)

W pojedynku 24. kolejki włoskiej Serie C, który rozegrany został 2 lutego, zespół Catanzaro 2011 wysoko wygrał z Viterbese Castrense 4-0 (1-0). Mecz na Stadio Nicola Ceravolo obejrzało 4 798 widzów.

24. kolejka Włochy - Serie C
2020-02-02 17:30 | Stadion: Stadio Nicola Ceravolo | Widzów: 4798 | Arbiter: M. Cascone
D. Celiento 90'

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Catanzaro 2011 w 25. minucie spotkania, gdy Giacomo Tulli zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Catanzaro 2011.

W 55. minucie Marco Simonelli został zmieniony przez Daniela Bezziccheriego. W 60. minucie w drużynie Viterbese Castrense doszło do zmiany. Eros De Santis wszedł za Mattię Zanolego.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Catanzaro 2011, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie Giacomo Tulli ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

Po chwili trener Viterbese Castrense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Oliver Urso, a murawę opuścił Toni Markić. W tej samej minucie Davide Sibilia został zmieniony przez Salvatore Molinarę, co miało wzmocnić jedenastkę Viterbese Castrense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giacoma Tullego na Massimiliana Carliniego. Kibice Catanzaro 2011 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andreę Bianchimana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Matteo Di Piazza. Posunięcie trenera było słuszne. Andreę Bianchimana strzelił kolejnego gola w 85. minucie spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Andrea Bianchimano wywołał eksplozję radości wśród kibiców Catanzaro 2011, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania. W 86. minucie boisko opuścili piłkarze Catanzaro 2011: Brian Bayeye, Manuel Nicoletti, Álvaro, a na ich miejsce weszli Giacomo Casoli, Luca Martinelli, Mamadou Kanoute.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Francesco Corapi.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Francesco De Giorgi
 90′ Daniele Celiento
Toni Markić73′
Sergio Contessa
Stefano Negro
86′ Luca Martinelli
Mattia Zanoli60′
86′ Giacomo Casoli
Nicholas Bensaja
Francesco Corapi
Andrea Errico
Carlo De Risio
Davide Sibilia73′
86′ Mamadou Yaye Kanoute
Cristian Bunino
75′ Matteo Di Piazza
Marco Simonelli55′
 25′, 63′ 75′ Giacomo Tulli
Mamadou Tounkara
Rocco Mittica
Massimiliano Maraolo
86′ Manuel Nicoletti
Tommaso Vitali
Danilo Quaranta
Edoardo Bianchi
Cristian Riggio
Eros De Santis60′
75′ Massimiliano Carlini
Stefano Antezza
Luca Giannone
Prince Emmanuel Doudu Besea
Gabriele Novello
Emanuele Menghi
86′ Álvaro Juliano Ongilio
Oliver Urso73′
Giuseppe Statella
Daniel Bezziccheri55′
Francesco Urso
Salvatore Molinaro73′
86′ Brian Bayeye

75′  85′ Andrea Bianchimano

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Catanzaro 2011 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższą sobotę zespół Catanzaro 2011 będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego rywalem będzie FC Rieti. Natomiast 9 lutego Teramo Calcio zagra z zespołem Viterbese Castrense na jego terenie.